Kahramanmaraş’ta kasaplar elektriği indirimli kullanacak

AKEDAŞ Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile Kahramanmaraş Kasaplar Odası arasında imzalanan protokol çerçevesinde kasap esnafına elektrikte indirim yapılacak.

EKONOMİ 08.03.2020, 19:27 10.03.2020, 13:40
Kahramanmaraş’ta kasaplar elektriği indirimli kullanacak

AKEDAŞ Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile Kahramanmaraş Kasaplar Odası arasında imzalanan protokol çerçevesinde kasap esnafına elektrikte indirim yapılacak. 

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği konferans salonunda kentteki kasaplar ile AKEDAŞ yetkilileri bir araya geldi.

İmzalanan protokol hakkında bilgilendirme yapılırken, uygulamanın 1 Nisan 2020'den itibaren hayata geçirileceği belirtildi. 

AKEDAŞ Perakende Satış A.Ş. Kahramanmaraş Bölge Müdürü Alihan Kaptanoğlu, protokol çerçevesinde kasaplara indirimli elektrik tedarik edeceklerini belirterek, "Yapılan bu indirim ile piyasanın üstünde bir indirim oranıyla yılda bir faturaya kadar tüm kasaplarımızın tasarruf imkanı olacak. Tüm kasaplar vergi levhaları ve kimlik fotokopileri ile birlikte ‘Serbest Tüketici Sözleşmesi’ imzalayarak bu indirimden faydalanabilecekler." dedi.

Kahramanmaraş Kasaplar Odası Başkanı Mehmet Uyduran ise yapılan yüzde 7'lik indirimin yılda bir fatura kazanç olarak kasapların cebinde kalacağını söyledi. 

Kasaplardaki dolap sisteminin ve et makinelerinin çalışması dolayısıyla bir kasabın aylık ortalama 3 bin lira elektrik faturası ödediğini belirten Uyduran, ''Esnafımız da bu uygulamadan çok memnun oldu.'' dedi.

Yorumlar (11)
Vatandaş 1 ay önce
Peki bu durumda et fiyatlarında %7 indirim yaptıklarını da duyuracaklar mı? Haber46 madem haber yaptınız bunun takipçisi olun.
Zeki 1 ay önce
Ne saçma ya kasaplar eti de indirsin hepsi pahalıcı
Kayt 1 ay önce
Oh kasap olmak varmış. Hiç fakir bir kasap gördünüz mü...Etin kilosu 100 lira olur artık...
maraşlı fero 1 ay önce
bu adam çok aktif olarak derneğinin hakkını sonuna kadar savunuyor.keşke diğer derneklerdeki başkanlarda az mücadele etse iyi olacak.belediyelerimizede örnek olacak çalışma
Fena değil 1 ay önce
Bence berberler bakkallar fırıncılar lokantalar asgari ücretliler evlâdı olmayan yaşlılar indirimli alsın. Iskan tapusu alınmayan yerlerin farkı müteahhit e yansitilsin. Güzel bir başlangıç
vatandaş 1 ay önce
yüzde 7 indirim az olmuş. kurban bayramında eti bedava çekiyorlar ya
türk 1 ay önce
az para kazanıyorlar ya , giderlerini de azaltın.
Bertizli bekir 1 ay önce
Bir cok ilde elektrik hatlari yer altinda tüm maraş genelinde elektrik kablolari yerin altina alinmalidir akedas sizin önceliginiz ciğerciler değil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın