KASKİ'den Kahramanmaraş'ta Suya Zam Haberimizle İlgili Açıklama

Kahramanmaraş'ta Mart 2020 faturalarında suya zam yapıldı. Zam haberinin Haber46'da yayınlanmasının ve tepkilerin çığ gibi büyümesinin ardından KASKİ zammı Nisan sonuna ertelediğini açıkladı.

EKONOMİ 18.03.2020, 21:40 18.03.2020, 22:58
KASKİ'den Kahramanmaraş'ta Suya Zam Haberimizle İlgili Açıklama

Türkiye'nin koronavirüsle mücadele ettiği zor günlerde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine bağlı KASKİ'nin suya zam yaptığı haberi gündeme bomba gibi düştü. Haber46'nın 'Türkiye koronavirüsle mücadele ederken kahramanmaraş'ta suya zam. Vatandaş suya sabuna nasıl dokunacak?' başlığıyla verdiği haber kısa süre içinde onbinlerce kere okundu çok sayıda yorum aldı. Haber46'nın haberi sosyal medyada da yüzlerce kez paylaşılırken, onbinlerce kişiye ulaşıldı.

Tepkilerin çığ gibi büyümesinin ardından KASKİ gece saatlerinde bir açıklama paylaştı. Açıklamada zammın Nisan ayı sonuna ertelendiği ifade edildi.

İşte KASKİ tarafından yapılan açıklama:

SU ÜCRET TARİFESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Büyükşehir Belediye Meclisinin 2017 yılında aldığı karara istinaden Su Ücret Tarifesi, her yıl Ocak ayında enflasyon oranına göre güncellenmektedir.

Hemşehrilerimizin kış dönemindeki fatura yükünü hafifletmek için Mart ayına ertelenen bu güncelleme, Dünyayı ve Ülkemizi olumsuz etkileyen Corona Virüs salgını ve bu kapsamda Hükümetimizin aldığı tedbirler çerçevesinde Nisan ayı sonuna kadar uzatılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Yorumlar (37)
Ahmet AZAK 3 hafta önce
Hayrettin Güngör'ün gözünde bir görükür var.Zam Zam Zam!.. bu ne ya, Geçen haftasonu yolcumu uğurlamak için garaja götürdüm.Araç park yerlerini de paralı yapmış hemde 5,00 TL. K.Maraş verdiği oy ile bunu haketmiyor. Ama Hayrettin bey bu halkı cezalandırır gibi bir durum içinde.ALLAH islah etsin.
Ede 3 hafta önce
Otogarda ne kadar süre kaldınız? Bir yolcuyu göndermek 25 dakikadan fazla mı sürdü? Çünkü 25 dakikaya kadar otogarda otopark ücretsiz
metin 3 hafta önce
bravo size hayrettin göngör el insaf be zamdan başka birşey bilmiyorsunuz hiç bir yatırım yok hizmet yok sadece o koltuğa oturmak için seçilmişiniz
GÖREN GÖZ 3 hafta önce
DİKKATİNİZİ ÇEKERİM SEÇİLMİŞ DEĞİL ATANMIŞ(USULENDE SEÇTİRİLMİŞ) BELEDİYE BAŞKANIDIR.
Ejder KİRİŞÇİ 3 hafta önce
istanbul B.Belediyesi 80 TL olan öğrenci ücretlerini 40 TL'e düşürdü.7-8 ay sonra 50 TL'e yükselttiği için yer yerinden oynadı.Ama k.maraşta tık yok.Hani ezici çoğunlukla belediyeyi alıyorlar ya, ondandır sanırım.
kahramanmaraş'lı 3 hafta önce
İstanbul CHP'de olduğu için ortalığı ayağa kaldırırlar tabi.AKP'de olsa daha yok mu derlerdi.
Orhan 3 hafta önce
Büyükşehir belediyesini suya yaptığı Zamdan dolayı kınıyoruz
Ali 3 hafta önce
Haber 46 ya tşkr ediyorum. Dünya virüsle uğraşıyor bütün belediyeler indirim yapıyor bizimkinde tersine zam yapıyor.
Zam değil zamcık 3 hafta önce
Zam istiyoruz zam yapın ehonomi çoh eyi hülooo
Fişekçi 3 hafta önce
Bu adam seçimden sonra %20 örtülü zam yapma mışmıydı? Garibana iyi oluyor, devamını bekliik.
Velasr 3 hafta önce
Ne çektiysek yerel yönetimden ve yerel kişilerden çektik. Sistem değişmeli belediyecilik kalkmalı. Valilik tarzı merkezi yönetim olmalı. Yoksa kim gelse kendi memleketini soyup gidiyor. Soruşturmalar sümen altı ediliyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın