Mado Çin’e 3 bin şube açıyor

Kahramanmaraş’ın dünyaca ünlü dondurma markası MADO’nun üretim tesislerini görmek ve markayı daha yakından tanımak için Kahramanmaraş’a gelen Çin Halk Cumhuriyeti’nin önde gelen işadamlarından Ronghua Group Yönetim Kurulu Başkanı Jiancheng Wang tesise ve dondurmanın lezzetine hayran kaldı. Dondurmayı tadan Wang Çin’de 3 bin şube açabileceklerini söyledi.

EKONOMİ 07.10.2019, 22:28
Mado Çin’e 3 bin şube açıyor
banner257

Kahramanmaraş’ın dünyaca ünlü dondurma markası MADO’nun üretim tesislerini görmek ve markayı daha yakından tanımak için Kahramanmaraş’a gelen Çin Halk Cumhuriyeti’nin önde gelen işadamlarından Ronghua Group Yönetim Kurulu Başkanı Jiancheng Wang tesise ve dondurmanın lezzetine hayran kaldı. Dondurmayı tadan Wang Çin’de 3 bin şube açabileceklerini söyledi.

MADO’YA HAYRAN KALDI

Doğduğu topraklardan onbinlerce kilometre uzaklara Mado’nun bayrağı ile birlikte Türk kültürünü de götüren Mado Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur, Çin Halk Cumhuriyetinin önde gelen işadamlarından Ronghua Group Yönetim Kurulu Başkanı Jiancheng Wang’ı konuk etti. Mado’nun üretim tesislerinde incelemelerde bulunan Çinli İşadamı Wang ileri teknoloji ile geleneksel ürünlerin üretimine hayran kaldı. Önce Çin Halk Cumhuriyetinde bin şube açmayı düşünen Çinli İşadamı dondurmayı tattıktan sonra şube sayısının 2-3 bin hatta daha fazla olabileceğini de söyledi.

ÖNCE ÇİN SONRA ASYA’DA BÜYÜYECEĞİZ

Wang; “Fabrikayı gördüğümde çok şaşırdım. Sonuç itibarı ile çok büyük bir teknoloji ile geleneksel ürünleri üretmekte. Dolayısıyla bu teknoloji ve lezzete sahip dondurma ile Türk dondurmasının özdeşleştiği Mado’nun bin şubesini açmayı düşünüyorduk fakat 2-3 bin Şube belki de daha fazlasını ülkemizde açmayı mümkün ve olası görüyorum. Dondurmanın içinde çok doğal malzemeler kullanılmış ve çok lezzetli. Yerken büyük keyif alarak yiyorsunuz. Biz Mado ile önce Çin pazarında büyümek istiyoruz. Daha sonra ise Asya pazarında birlikte büyümek istiyoruz.” Dedi.

ÜRÜNLERİMİZİN HEPSİ DOĞAL

Yabancı yatırımcıları ve büyükelçileri Kahramanmaraş’a davet ederek hem Kahramanmaraş’ı hem de markasını tanıtan Mado Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur, üretim yaptıkları tesisin özelliklerinden söz etti. Günlük gelen sütleri burada işlediklerini dile getiren Kanbur, “Yaptığımız dondurmaların hepsi keçi sütü ağırlıklı. Meyveler günlük ve serada olmayıp tarlada yetişen mevsiminde aldığımız meyveler. Bu meyveler ile meyveli dondurma yapıyoruz. Dondurma yapımın da bir diğer konu ise hammadde. Hammadde çok önemli. Çünkü hammadde ne kadar iyi olursa, ürettiğiniz dondurma o kadar iyi olur. Ustalıkta hammadde ile birleşince ortaya dünyayı kendine hayran bırakan Kahramanmaraş dondurması çıkıyor. Biz dördüncü kuşak bir aileden geliyoruz. Osmanlıdan bu yana bizim kuşak devam ediyor. Aynı zamanda ustalık ve hammadde birleştiği zaman bu gördüğünüz ürün ortaya çıkmakta” dedi.

GELEN TALEPLERİ DEĞERLENDİRİYORUZ

Hedefinin dünyaya model olmak olduğunu ifade eden 4. Kuşak Dondurma Ustası Mehmet Kanbur, bu hedefi de gerçekleştirdiklerini Kahramanmaraş dondurmasının dünyaya model, Mado’nun da bu modelin doğum yeri olduğunu vurguladı. Kanbur ayrıca birçok ülkeden Mado mağazaları ile ilgili talep geldiğini, gelen talepleri de değerlendirdiklerini dile getirdi.

Yorumlar (16)
A.kadir Çolakcı 8 ay önce
O zaman maraşımıza çin malı dondurma hayırlı olsun .
Alyanak osman 8 ay önce
Çinde de trabzon caddesi duzenlemesi yapilir, butun yollar parklar kendilerine gore duzenlenir, nede olsa kardes ulke secildi çin, oranin yollarinada el atar baskanlarimiz
Dondurma 8 ay önce
Hala dondurma denince aklıma uğrak pastanesi geliyor öylede kalacak.
Ahmet 8 ay önce
Türkiye’de 3000 şubesi yok, haber yaparken birazda mantıklı rakam yazın
hakan 8 ay önce
düzeltme:1 milyar 420 milyon nüfusuyla 3000 şube normal
Kemalist 8 ay önce
Yeter artık şu dondurmacının reklamını yapmayın.!!!
bilgin 8 ay önce
senin beğenmediğin o firmada Kahramanmaraş'ta 1500 kişi tüm türkiye genelinde 11000 kişi ekmek yiyor yaptığınız yoruma bakın insan utanır biraz adamlar isteseler tüm yatırımlarını bazı firmalar gibi memleketimizin dışına taşıyamazlarmıydı
Vatandaş 8 ay önce
Aman dur çinlilere çok bulaşma çin malı dondurmalar ali ekspreste satılırsa şaşırmam :)
der 8 ay önce
3000 şube ..abartı rakam abartı haber reklam kokuyor..
ALİ YILDIRIM 8 ay önce
İşçinin hakkını vermeyen işçiyi köle gibi gören k.maraş esnafına ve madoya selam olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?