Tek bir amacımız var Kahramanmaraş’a hizmet etmek

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun: “Tek bir amacımız var, Kahramanmaraş’a hizmet etmek. Sizler de bu kutsal görevde bize destek oldunuz. Şehrimiz için hizmet üretmemiz lazım” dedi.

Tek bir amacımız var Kahramanmaraş’a hizmet etmek

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun: “Tek bir amacımız var,  Kahramanmaraş’a hizmet etmek. Sizler de bu kutsal görevde bize destek oldunuz. Şehrimiz için hizmet üretmemiz lazım” dedi.

Zabun ve yönetim kurulu üyeleri, meslek komiteleri ile bir araya gelerek stratejik hedefler doğrultusunda bilgi alışverişinde bulundu. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının hedefinin meslek komiteleri ile bir olduğuna vurgu yapan Zabun: “Yılda bir defa bir araya gelerek meslek komiteleri ile fikir alışverişini ve diyaloğu canlı tutmak için bu organizasyonları tertip ettik.Tek bir amacımız var,  Kahramanmaraş’a hizmet etmek. Sizler de bu kutsal görevde bize destek oldunuz. Şehrimiz için hizmet üretmemiz lazım. Meslek komitelerimizde sektörlerle ilgili tüm sorunları masaya yatırıp ilgili makamlara ulaştırmak üzere bizlere yardım etmeniz çok önemli. Amacımız Kahramanmaraş’ın kahraman insanlarına daha modern, daha güçlü bir şehir ve daha yüksek bir yaşam kalitesi sunmak. Şehrimizin ekonomide daha üst sıralara yükselmesi adına Odamızın tüm organları ile birlikte bir bütün olarak çalışmasının çok önemli olduğuna inanıyorum.” şeklinde konuştu. 
MESLEK KOMİTELERİ ÇOK ÖNEMLİ
Zabun konuşmasında şu noktalara temas etti: “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, kaliteli ve hızlı hizmet kabiliyetini güçlendirerek, temsil gücünü artırarak yoluna devam etmektedir. Özel sektörün sorunlarını, şehrimizin taleplerini, en etkili biçimde, zamanında ve doğru adımlarla her fırsatta ve her platformda dile getiren, çözüm arayan, şehrimizin sanayisinden turizmine, tarımdan çevreye her alandaki acil konuların takipçisi olan bir oda olarak sizlerle birlikte tüm gücümüzü ortaya koymak sureti ile çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. 
İHTİYACI OLDUĞU HER AN ÜYEMİZİN YANINDAYIZ
Yatırımda, üretimde, finansmanda ve ihracatta, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin yanındayız. Hizmeti üyemizin ayağına getirdik. Türk Standartları Enstitüsü, Kredi Garanti Fonu, İşkur Hizmet Noktası, Üye İlişkileri Ofisi, Eximbank Bürosu, Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi gibi birçok yenilikçi hizmet birimleri ile üyelerimizin işlerini kolaylaştırmaya, iş dünyamızın enerjisini üretim ve ihracata daha fazla yoğunlaştırmasına vesile olacak hizmetleri geliştirmeye gayret gösteriyoruz
SEMPOZYUM ÖNEMLİ
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimizin ihracatını, rekabetçiliğini geliştirirken aynı zamanda, düzenlediğimiz fuarlar ve sempozyumlarla bu gelişimi sürdürülebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Kahramanmaraş’ın tanıtımı konusunda da bu organizasyonlar şehrimize büyük bir ivme kazandırmaktadır.” şeklinde konuştu.  
KALABALIK TOPLANDI YAPIN
KMTSO Yönetim Kurulu Başkan vekili Şahin Balcıoğlu ise yaptığı konuşmada, her meslek komitesinde 5 ila 7 üye bulunduğuna dikkat çekerek “Mümkünse toplantılarınızı daha kalabalık yapın. Sektördeki diğer arkadaşlarınızla aranızda konuşup sorunlarını Yönetim Kuruluna bildirin. Hep birlikte olup meselelerin çözümü için uğraşılır, gayret edilir, sonuç alınır, alınmama ihtimaline karşın gelecek yıl milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın, bakanlarımızın en azından akıllarında kalacak bir etki bırakır. Benim önerim, herkes işadamı, herkesin işi kendine, bunu hepimiz biliyoruz. Meslek komitesi toplantılarını aklınıza geldiği bir gün yapmak yerine her ay belli bir gün belli bir zaman diliminde ayarlayabilir siniz.” şeklinde konuştu. 
STRATEJİK PLAN BELİRLEDİK
KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Toprak ise “İnşallah bu toplantımız hayırlara vesile olur, güzel bir birliktelik oldu. Biz seçimden hemen sonra Yönetim Kurulu olarak bir araya geldik, önümüzdeki 4 yıllık stratejik planımızı belirledikten sonra kendi içimizde komiteler oluşturarak görev dağılımı yapıldı. Bu komitelerle birlikte sizlerin öneri ve görüşleri daha hızlı ve etkin şekilde değerlendirilecek ve aksiyon alınacak. Sizin aldığınız kararlar hakikaten bizim için çok önemli. Siz ne konuşuyorsanız, ne görüşüyorsanız, ne karar alıyorsanız bunların tamamı rapor olarak Yönetim Kurulu’nun önüne geliyor Yönetim Kurulu da kendini bir program dahilinde sorunların çözümü hususunda çalışmalar yürütüyor.” dedi.
Toplantıda Meslek Komitesi başkanları söz alarak sektörlerin taleplerini ve yaşanan sorunları gündeme getirerek çözüm yolları konusunda değerlendirmeler yapıldı. 
Toplantıya, KMTSO Başkanı Serdar Zabun, KMTSO Başkan V. Şahin Balcıoğlu, KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Şirikçi, Adnan Toprak ve Erdal Kanbur, Meclis Başkan Yardımcısı M. Akif Gölcü ile 29 Meslek Komitesinin başkanları katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
akın dagcı
akın dagcı - 8 ay Önce

vay be neymişsin hizmet..politikacılarda aynı şeyi söylüyor.nereden nereye geldiniz .ama sanayiciler nereden geldiklerini unuttular.bir kaç tezgahla işe başladılar binlere ulaştılar ama o emek veren leri unuttular.asgari ücret 1640 tl ile nasıl geçinir demediler.kurtarmıyor diye feryat ettiler ama milyarlarca liralık servete nasıl ulaştılar bilinmez.kurtarmıyooooorrrrrruzzzzzzzzz.

Kazım Koyuncu
Kazım Koyuncu - 8 ay Önce

Gerçekten bu memlekete hizmet etmek istiyorsanız üç kuruş paraya binlerce insanı çalıştırmazsiniz. Sizin bu sozlerinize kargalar bile guler

durdu sağlam
durdu sağlam - 8 ay Önce

sayın iş adamları işci çalıştıran beyler;gerçekten asgari ücretle hangi aile geçinebilir,sizler çocuklarınız hiç bir maddi sıkıntı yaşatmadan lüks okullarda lüks arabalarla okula yollarken işcilerimiz bu ücretle nasıl geçinecek nasıl okutacak.toplumda sosyal sıkıntı artıyor,boş gayesiz tehlikeli alışkanlıklara süreklenen gençlerden şikayetçi oluyoruz ,biraz insanca ücret verebiliriz onlarda .çocuklarını imkanlar dahilinde kurtarabilir toplumda huzur olur.her zam zamanı zam vermemek için ya sıkıntı çok işci çıkartalım dedikodusu yayan iş adamlarımız var deniyor,yazık günah.lütfen varsa vicdanımız sızlasın biraz.

selam
selam - 8 ay Önce

hayat size güzel başkan millet ölsün siz yaşayın
bir gün bu işşiler sizden hesap sorar Allah büyük

maraşlı ökkeş
maraşlı ökkeş - 8 ay Önce

kmtso zenginler kulübü gibi bişey olmuş

Mehmet efe
Mehmet efe - 8 ay Önce

Ulan hepinizi letgo koysam satmaya 3 kuruş etmezsiniz. Vampir sürülerisiniz

Mehmet efe
Mehmet efe - 8 ay Önce

Ulan hepinizi letgo koysam satmaya 3 kuruş etmezsiniz. Vampir sürülerisiniz

46.
46. - 8 ay Önce

Birakin sacma isler pesinde kosmayi. Savunma sanayi, demiryollari ve tren, vagon üretiminde, yerli oto da alt yüklenici, parca tedarik islerine soyunun. Aselsan, roketsan, havelsan, kale, bmc, mke, tülomsas, tüdemsasla, tai, tei ile ortak projelere girin.

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154