ZZTK, Ayvalık Zeytin Hasat Şenliği’ne ithalatçıları getirecek

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi, 31 Ekim-2 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Ayvalık Zeytin Hasat Şenliği ile eş zamanlı olarak, İran, Irak, Rusya, Japonya, Çin Halk Cumhuriyeti, İngiltere, Kanada ve Amerika Birleşik...

ZZTK, Ayvalık Zeytin Hasat Şenliği’ne ithalatçıları getirecek
Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi, 31 Ekim-2 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Ayvalık Zeytin Hasat Şenliği ile eş zamanlı olarak, İran, Irak, Rusya, Japonya, Çin Halk Cumhuriyeti, İngiltere, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Brezilya'dan ithalatçıları Türkiye’de ağırlayacak bir 'Alım heyeti organizasyonu' gerçekleştirecek.

Sofralık zeytin ve zeytinyağı üretiminde oluşacak artışın katma değere dönüşmesi için hedef pazar olarak belirledikleri ülkelere yönelik tanıtım çalışmalarını kesintisiz sürdürdüklerini anlatan Gündeş, “Türkiye’den zeytin ve zeytinyağı ithal eden ve etme potansiyeli yüksek ithalatçıları ticaret müşavirliklerimiz aracılığıyla Ayvalık Zeytin Hasat Şenliği ile eşzamanlı Türkiye’ye davet edeceğiz. İthalatçılara zeytin bahçelerini ve tesislerimizi de göstereceğiz. Bu sayede yeni ticari bağlantılara zemin hazırlayacağız” dedi.

2015’İN İKİNCİ YARISI TANITIM ÇALIŞMALARI SÜRECEK

Türk zeytin ve zeytinyağının uluslararası pazarlarda tanıtımı için gıda fuarlarına yoğun katılım gösteren ZZTK, 2015 yılının ikinci yarısında ihracatta güçlü olduğu Amerika Birleşik Devletleri ve Suudi Arabistan ile bu yıl hedef ülke olarak belirlenen Hindistan'da fuarlara katılmaya hazırlanıyor.

ABD'nin Şikago şehrinde 15-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek PLMA-2015 Fuarı’nda Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımını yapacak ZZTK, Türkiye’nin zeytinyağı ihracatında ikinci sırada yer alan Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde 17-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Foodex Saudi 2015 Fuarı’na katılarak Türk zeytin ve zeytinyağının bu pazardaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Sofralık zeytin ve zeytinyağı için potansiyel bir pazar olarak görülen Hindistan'da ise 14-16 Eylül 2015 tarihleri arasında Annapoorna World of Food fuarına bir info stand ile katılım sağlanacak ve bu fuara eş zamanlı olarak zeytin ve zeytinyağı ihracatçılarının buradaki pazar payının artırılması için bir 'Sektörel Ticaret Heyeti' organizasyonu gerçekleştirilecek. Bu heyet sayesinde, Hindistan'ın ticaret merkezi olan Mumbai'de yapılacak ikili iş görüşmeleri ile katılımcı firmalarla Hindistan'ın önde gelen ithalatçılarının ve zeytin ve zeytinyağı firmalarının bir araya getirilmeleri hedefleniyor.

EXPO MİLANO’DA TÜRK ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI TANITILACAK

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK) Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımını EXPO Milano’da sürdürecek.

ZZTK, 15-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında EXPO Milano’da Türkiye pavyonunda tanıtım etkinlikleri organize etme kararı aldı. ZZTK Başkanı M. Kadri Gündeş, İtalya’nın dünya zeytin ve zeytinyağı piyasasında İspanya ile birlikte zirvede yer aldığını, EXPO Milano’da İtalyan, İspanyol zeytin ve zeytinyağlarının yanında Türk zeytinyağının tanıtımını gerçekleştireceklerini, zeytin ağacının anayurdunun Anadolu olduğunu tüm dünyaya anlatacaklarını kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER