Elazığ’da ’Tıp Bayramı Konseri’ verildi

Elazığ da Devlet Klasik Türk Müziği korusu, konser verdi.Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle konser verdi. Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Koro Şefliğini Kenan Çimtay’ın yaptığı konserde,...

Elazığ’da ’Tıp Bayramı Konseri’ verildi

Elazığ da Devlet Klasik Türk Müziği korusu, konser verdi.

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle konser verdi. Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Koro Şefliğini Kenan Çimtay’ın yaptığı konserde, Solo ve koro eserlerinden oluşan 16 parça seslendirildi.

Elazığ Devlet Klasik Tük Müziği Korosu olarak periyodik konserlerin yanı sıra özel günlerde de konserler düzenlediklerini belirten Koro Müdürü Olcay Bürhan, yine bunlardan birini icra ettiklerini söyledi.

Devlet Korosu olarak Tıp Bayramı dolayısıyla Elazığ’daki sağlık çalışanları adına konser verdiklerini ifade eden Bürhan, “Solo ve Koro eserlerden oluşan konserimiz il sağlık çalışanların yoğun katılımıyla sonuçlandı. Sanatçılarımız konserlerinde birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Sanatçılarımız büyük taktir ve beğeni aldı” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER