Ak Parti ve MHP, Türkiye'de il sayısının 100 olması konusunda anlaştı. Uzun yıllardır il olması tartışılan Elbistan'ın il olacağı, Afşin ve Ekinözü'nün Elbistan'a bağlanacağı öğrenilirken Kahramanmaraş'ın büyükşehirliğinin düşüp düşmeyeceği merak konusu oldu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, Türkiye’deki il sayısının 100’e çıkarılacağını duyurdu.

Bitlis’in Ahlat ilçesinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz Türkiye’de il sayısının 100’e çıkarılacağını açıkladı. Vedat Demiröz, Ahlat'taki konuşmasında MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin önerisiyle Türkiye’de il sayısının artırılacağını Ahlat’ın da bu illerden biri olacağını bildirdi.

Bakan Nebati: Motorinin 22 liraya düşmesi neden manşetlerde yok Bakan Nebati: Motorinin 22 liraya düşmesi neden manşetlerde yok

İl sayısı 100 olacak

Demiröz burada yaptığı açıklamada müjde diyerek şunları söyledi:

"İnşallah hedefimiz bu bölgenin, Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı'mızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim"

KAHRAMANMARAŞ BÖLÜNECEK ELBİSTAN İL OLACAK

Yapılan planlamaya göre Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi de il olacak. Elbistan'ın il olmasıyla birlikte Afşin, Ekinözü ve Nurhak ilçeleri de Elbistan'a bağlanacak.

Ak Parti ve MHP'nin 100 il konusundaki adımı ne zaman atacağı meraak konusu.