ABD'li milyarder Elon Musk, Twitter'ın ardından Coca-Cola'yı almak istediğini söyledi. Musk, Coca-Cola'nın içine 'yeniden kokain koymak istediğini' belirtti.

Twitter'ı 44 milyar dolara satın alarak tartışma yaratan ABD'li milyarder Elon Musk, 'bir sonraki hedefinin içine yeniden kokain koymak için Coca-Cola'yı almak olduğu' yönünde bir paylaşım yaptı.

Gözden kaçırmayın

Şahin Balcıoğlu: 'Başarı hiçbir zaman altın bir tepsi içerisinde sunulmayacak siz arayıp bulacaksınız' Şahin Balcıoğlu: 'Başarı hiçbir zaman altın bir tepsi içerisinde sunulmayacak siz arayıp bulacaksınız'

Kısa Dalga'nın aktardığı habere göre, Bundan sonra içine yeniden kokain koymak için Coca-Cola'yı alıyorum" diyen Musk, bir sonraki paylaşımında da, "Haydi, Twitter'ı olabildiğinde eğlenceli hale getirelim" dedi.

Musk'ın paylaşımı şaka gibi görünse de, Amerikan basını Coca-Cola'nın ilk üretildiğinde o dönem ABD'de yasal olan kokaini de içerdiğine dair haberleri hatırlattı. ABD Ulusal Uyuşturucu Suistimali Enstitüsü'ne göre, Atlantalı bir eczacı olan John Pemberton Coca-Cola'yı 1885 yılında ilk ürettiğinde kokain yasaldı. Pemberton'un bu tarihteki reçetesinde, koka yapraklarından elde edilen bir kokain ektresi bulunuyordu ve eczacının kendisi de içeceği, 'patentli bir ilaç', 'beyin toniği', 'entelektüel içeceği' gibi ifadelerle nitelemişti.