Olay önceki gün Almanya’nın Weinstadt kasabasında meydana geldi. Baden-Württemberg bölgesinde bulunan kasabada yoldan geçen bir kişi kıyafet toplama noktasına kurulan merkezin içinde cansız bir beden fark etti.

Durumu yetkililere haber verince olay yerine gelen polisler kullanılmayan kıyafetlerin bağış için atıldığı kutunun içinde mahsur kalmış bir kadının cansız bedenini buldu. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken 26 yaşındaki kadının yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Kadının ismi açıklanmazken Ukraynalı olduğu belirtildi. Stuttgart’a yakın bir bölgede yaşanan olayla ilgili açıklama yapan yetkililer, “Bağışlanan kıyafetleri almak için otomata tırmanarak içine girmiş ve daha sonra kapağı açamayarak içeride mahsur kalmış. Kapağı açamayınca sesini de duyuramamış” dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken Almanya’da daha önce de bu tür kıyafet toplama noktalarında ölüm yaşanmıştı. 2021’de 40 yaşındaki bir adam yaşamını yitirirken 2018’de de 18 yaşındaki bir genç Bavyera’da bu şekilde yaşamını yitirmişti.