Adli tıp uygulamaları değerlendirme toplantısı

- Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, adli tıp raporlarının soruşturma ve kovuşturmalarda birçok hakikatin ortaya çıkmasında önemli rol oynadığını ifade etti

Genel 31.01.2015, 11:16
Adli tıp uygulamaları değerlendirme toplantısı
banner257

ADANA (AA) - Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli tıp uygulamaları değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Adana Adliyesi toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte, bölgedeki adli tıp uygulamaları ele alınırken çalışma koşulları, yaşanabilecek aksaklıkların nasıl giderilebileceği, özel vakalarla ilgili yaptırımlar, adli tıp raporlarının soruşturma açısından önemi gibi konular değerlendirildi. Kurumdaki personelin çalışma koşullarının da konuşulduğu toplantıda belirli başlıklar altında çözüm önerileri de sunuldu.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, adli tıp raporlarının soruşturma ve kovuşturmalarda birçok hakikatin ortaya çıkmasında önemli rol oynadığını ifade etti.

Adliye ve Adli Tıp Kurumu arasındaki iletişimin güçlü olması gerektiğine işaret eden Yeldan, ''Soruşturma kalitesini arttırmak, delillere ulaşıp şüphelilerin kanunda karşılık bulan eylemlerine gerekli cezanın verilmesi noktasında sistemin en iyi şekilde işlemesi için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız'' şeklinde konuştu.

Adli Tıp Grup Başkanı Necmi Çekin ise cumhuriyet savcıları tarafından hazırlanan tahkikat bilgilerinin otopside tanı koyma esnasında çok büyük önem arz ettiğini belirtti.

Toplantıya cumhuriyet savcıları, Morg İhtisas Daire Başkanı Tamer Eren, Kimya İhtisas Daire Başkanı Mehmet Dişbudak ile adli tıp uzman doktorları Filiz Erdem ile Demet Meral katıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?