Başkan Arifoğlu: 'Alkış değil, hakkımızı istiyoruz'

Öz Sağlık-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Murat Arifoğlu, hekim zammını düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.

Genel 09.12.2021, 14:06
Başkan Arifoğlu: 'Alkış değil, hakkımızı istiyoruz'
banner257

Necip Fazıl Şehir Şehir Hastanesi önünde düzenlenen basın toplantısında Öz Sağlık-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Murat Arifoğlu ile üyeleri, ellerindeki pankartlarla yaşananlara tepki gösterdiler.
“Alkış değil, hakkımızı istiyoruz”
Öz Sağlık-İş Sendikası Kahramanmaraş Şube Başkanı Murat Arifoğlu, burada yaptığı açıklamasında; “Hepinizin yakından bildiği gibi kamuoyunda ‘Hekim Zammı’ olarak adlandırılan çalışma, diğer tüm sağlık çalışanlarının tepkisi ile karşılaşılınca isabetli bir karar ile yeniden değerlendirilmek üzere bütçe görüşmelerinden sonraya bırakılmıştır. ‘Pandeminin kahramanı sağlık çalışanlarına müjdemiz var’ denilerek açıklanan zam haberi ile kimlerin sağlık çalışanı olarak görülüp, kimlerin kapsam dışı tutulduğu net olarak ortaya çıkmıştır. Yapılan açıklamalarla, sağlık işçisinin, sağlık çalışanı olarak görülmemiş olması bizleri derinden üzmüştür. Hekimlere yapılacağı ilan edilen ve biz sağlık işçilerinin de desteklediği zamlarla ilgili kimsenin bir sıkıntısı yoktur” dedi.
“Sağlık işçisi de emeğinin hakkını istiyor”
Başkan Murat Arifoğlu, açıklamasının devamında ise, “Sıkıntı, ayrıştırılmakta, ötekileştirilmekte, sağlık ekip işidir sözünün boşa çıkartılmasında, çalışma barışının altına dinamit yerleştirilmesinde, fedakarlığın meslek ayrımına tabi tutulmasında, sağlık İşçisinin sağlık çalışanı olarak görülmemesinde ve nimet-Külfet dengesinde, işçiye sadece külfetin yazılmasındadır. Öncelikle bilinmelidir ki; sağlık ve sosyal hizmet işçisinin yetkili Sendikası Öz Sağlık İş Sendikası olarak; işçiyi sağlık çalışanı olarak görmeyen anlayışı kabul etmiyoruz. Sağlık kurumlarının bel kemiği olan sağlık işçileri olmasa, dünyada ilk sıralara oturan, her türlü övgüyü hak eden Türk sağlık hizmetinin çökeceği herkesin malumu olan yadsınamaz bir gerçektir.Pandemi koşullarında gösterilen fedakarlıktan söz edilirken ambulanslarla kovitli hasta taşıyan 112 personelinden, ambulans sürücülerinden, hasta karşılama personelinden, kovitli hastaların altını temizleyen, bakımını yapan, yemeğini yediren, yönlendirmelerini yapan, verilerini giren çalışanlardan, teknik personelinden, sağlık işyerlerinde asayişi sağlayan güvenlik görevlilerinden, teknik işlerden sorumlu işçilerden söz etmemek, onların fedakarlığını yok saymak, ailelerinden uzakta günlerce izinsiz çalışan sağlık işçilerini sağlık personelinden saymamak şeklindeki bir anlayışı kabul etmiyoruz” ifadelerine yer verdi.
Basın toplantısı yapılan açıklamaların ardından sona erdi.

Yorumlar (4)
ADALET 46 2 ay önce
İSTİFA EDİP BIRAKIN. SİZİN YERİNİZE BU MAAŞA ÇALIŞACAK ÇOK MEZUN VAR. AZA YETİNİN BİRAZ. BOLLUĞA ALIŞTINIZ... ASGARİ ÜCRETLİ NE YAPSIN O ZAMAN... MEMUR MAAŞI YETMİYORMUŞ... İŞİNE GELMEYEN BIRAKSIN GERİDEN GELEN ÇOK FAZLA... BENİM MAAŞIM ÇOK FAZLA OLSUN GERİSİ NE OLURSA OLSUN MANTIĞI ÜLKE BU ÜLKE BATAR...
VATANDAŞ 2 ay önce
helal olsun çok güzel yere değinmişsiniz. biz asgari ücretle kirada oturuyoruz. isyan mı ediyoruz, yok tabi kide... şükür ediyoruz bizlerde.
Bertizli 2 ay önce
Gapınızın önünde çifter çifter binek araç var daha da ağliymisiz? Hekim 10 yıl okul ohiy peki sen ?
HİGGS 2 ay önce
Sizler AKP ile doğdunuz,şimdi sızlanmayın,yerinize çalışabilecek,sağlık konusunda sizlerden çok daha eğitimli milyonlarca genç ve dinamik mültecilerimiz ve gençlerimiz iş diye bekliyor.İnsanoğlu işte buldukça bunuyor.
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı