Kahramanmaraş'ta kendisinden veresiye alışveriş yapan müşterilerinin listesini yaptı

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde manav Ahmet Özdemir, borcunu ödemeyen müşterilerinin isimlerini borçlarıyla birlikte bir liste yaptı.

Kahramanmaraş'ta kendisinden veresiye alışveriş yapan müşterilerinin listesini yaptı

KAHRAMANMARAŞ'ın Afşin ilçesinde manav Ahmet Özdemir, borcunu ödemeyen müşterilerinin isimlerini borçlarıyla birlikte bir liste yapıp herkesin görebileceği şekilde iş yerinin duvarına astı.

İlçe merkzinde yıllardır manavlık yapan Ahmet Özdemir, kendisinden veresiye alışveriş yapan müşterilerinden zamanla borçlarını ödemesini istedi. Bazıları borçlarını gününde ödeyip veresiye alışveriş etmeye devam ederken, bazıları ödeme yapmadı.

Müşterilerinden alacağı 5 bin 500 lirayı bulan Ahmet Özdemir, alacaklarını tahsil edemeyince ilginç bir yönteme başvurdu. Özdemir, 'Borcunu ödemeyenler ve geciktirenler' ismini verdiği bir liste hazırlayıp borca mal alıp ödemeyenlerin isimlerini borçlarıyla birlikte bu listeye yazıp herkesin görebileceği şekilde iş yerinin duvarına astı. Liste, başta borçlular olmak üzere alışverişe gelen herkesin dikkatini çekti.

LİSTE İŞE YARADI

Manavda çalışan Mahmut Özcan, listede ismi bulunanlardan bazılarının 1,5 yıldır borcunu ödemediğini söyledi. Patronunun alacaklarını tahsil edemeyince bu yola başvurduğunu belirten Özcan, "Mecbur kalındığı için bu liste hazırlandı. Liste asılınca herkesin dikkatini çekti. Özellikle ismi yazılı olanların dikkatini çekti ve bazıları hemen borcunu ödedi. Patron da borcunu ödeyenlerin isimlerini sildi" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 12:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
istanbul
istanbul - 6 ay Önce

Koca Maraş'ta, bu manavın alacaklarının tamamını ödeyip de garibanları bu mahcubiyetten kurtacak bir delikanlı yok mu?

Yusuf Avcıbaşı
Yusuf Avcıbaşı - 6 ay Önce

Adam, haraç istemedi. Nihayet alacağını. Hoş görmek lazımdır.

TAMAMEN DÜŞÜNCESİZLİK
TAMAMEN DÜŞÜNCESİZLİK - 6 ay Önce

İlgi çekicem haber olucam diye başka insanların gururlarıyla oynayan bir şovmen.

cerrahoğlu.....
cerrahoğlu..... - 6 ay Önce

ben hoparlörden anons ettiriyorum yine vermiyorlar... bende ki listeyide getiremde onuda asda bir faydası olur gardaş :-)

SIRADAKİ HABER