Özel çocuktan yaya geçidinde piyanolu özel mesaj

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun çağrısına Kahramanmaraş’tan destek.

Genel 02.04.2021, 17:53 02.04.2021, 18:02
Özel çocuktan yaya geçidinde piyanolu özel mesaj
banner257

İçişleri Bakanlığının ‘Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’ uygulamasına Kahramanmaraş’ta 15 yaşındaki otizmli çocuk, yaya geçidinde piyano resitaliyle destek verdi. 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun öncülüğünde yaya önceliği ve güvenliği uygulamasına 2 Nisan ‘Dünya Otizm Farkındalık Günü’ nedeniyle otizmli Kubilay Özbek’den özel destek geldi. 
Jandarma motorize trafik ekipleri tarafından evinden alınan piyanist Kubilay Özbek, uygulama kapsamında, kısa süreli trafiğe kapanan ve kırmızıya boyanan yaya geçidinde müzisyen öğretmenlerinin yan flüt ve kanunla destek verdiği mini konser verdi. 
3 yaşında otizm teşhisi konulan ve son 5 yıldır piyano eğitimi alan Kubilay Özbek, duyduğu her müziği anında notalara yansıtarak, piyanosuyla müziğe dönüştürüyor. 
Müziğe olan sevgisiyle Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanan Kubilay Özbek, “Yayalar kırmızı çizgimiz, öncelik yayanın” dedi.
Sanart Durağı yöneticisi olan ve aynı zamanda İnşaat Mühendisi İsmail Taş da, her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduklarını, bu tür projeleri destekleyeceklerini söyledi.

Yorumlar (2)
Tuğba 2 hafta önce
Yayaların üstüne araç sürenler özellikle kadın sürücülerdir, direksiyona geçtiklerinde tüm yol hakkının onlara ait olduğunu düşünmekteler.
Eda46 2 hafta önce
Her 2 yılda bir bu konu gündeme gelir 1 ay yayalara yol verilir ondan sonra marraşlı aracını yayaların üstüne üstüne sürer , kendi anasının babasının çolunun çocugunun üstüne sürüleceğini hiç düşünmez.Ahlaksızlık yapmayın adam olun.
14°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 14 Nisan 2021
İmsak 04:27
Güneş 05:52
Öğle 12:38
İkindi 16:18
Akşam 19:13
Yatsı 20:33