banner240

Sütçü İmam'ın ilk kurşunu attığı silah ve kılıç Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'nde!

Dulkadiroğlu Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Kiraz tarafından sergide kullanılan silahlarla ilgili bilgi verdi.

Genel 02.11.2020, 13:23
Sütçü İmam'ın ilk kurşunu attığı silah ve kılıç Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'nde!
banner257
banner226

Dulkadiroğlu Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Kiraz tarafından sergide kullanılan silahlarla ilgili bilgi verdi. 

Kiraz, Milli Mücadele döneminde Maraş'ta düşmana (Fransızlara ve Ermenilere) ilk kurşunu atan ve Türk tarihine adını altın harflerle yazdıran dedemiz Sütçü İmam'ın ( boyu 22.7 , namlusu 8 , kabzası'da 8.5 cm olan kabzası kaplama) tabancası ve kılıcı şu an Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde Milli Mücadele Sergisi'nde sergileniyor.

Bu Kahramanmaraş'ımız için haklı bir gurur kaynağıdır. Bu tabanca ve kılıç aziz milletimizin istiklalini, istikbalini, haysiyetini, onurunu ve şerefi temsil etmektedir.

Özellikle böyle bir dönemde, dedemiz Sütçü İmam'ın tabancasına ve kılıcına, Milli Mücadele Sergisi'nde verilmesi hem aziz milletimize birlik-beraberlik çağrısı hem de Ermenistan ve Fransa'ya uyarı niteliğindedir. Hal böyleyken tarihe not düşmek farz oldu.

Azerbaycan topraklarını işgal edip, sivilleri katleden, Türk düşmanı, yalan makinesi, Ermeni Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Türkiye aleyhine faaliyet göstermeyi marifet bilen, yaptığı konuşmalardan hezeyana kapıldığı anlaşılan, Fransa'nın şımarık Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron dedemiz Sütçü İmam'ın ve silah arkadaşlarının kahramanlıklarını okusunlar da kendilerine çeki düzen versinler. Bunların Milli Mücadele döneminde Maraşlılardan yediği tokadın acısını halen hissettikleri gün gibi aşikar!

Sütçü İmam'ın açtığı yolda taviz vermeyen Kahramanmaraşlılar, dün olduğu gibi bugünde vatanları için canları pahasına mücadele etmeye hazırdır' dedi.

Yorumlar (3)
Maraşlı 12 ay önce
Neden Maraş ta değil de Ankara
YEMREY 12 ay önce
Kahramanmaraş'ta olsa ne ? Sanki gidip müze gezdiniz. Boş kelama gerek yok. Sütçü İmam sadece Kahramanmaraş'ın değil, bu ülkenin değeridir. Sergilenmesi gereken yer ise ülkenin en büyük kurumudur. Doğru bir karardır.
Devletçi 12 ay önce
Arkadaş orda ne işi var, memleketimizde sergilenmesi gerekmez mi?
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 29 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54