Sütçü İmam'ın ilk kurşunu attığı silah ve kılıç Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'nde!

Dulkadiroğlu Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Kiraz tarafından sergide kullanılan silahlarla ilgili bilgi verdi.

Genel 02.11.2020, 13:23
Sütçü İmam'ın ilk kurşunu attığı silah ve kılıç Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'nde!
banner257

Dulkadiroğlu Ülkü Ocakları Başkanı Bayram Kiraz tarafından sergide kullanılan silahlarla ilgili bilgi verdi. 

Kiraz, Milli Mücadele döneminde Maraş'ta düşmana (Fransızlara ve Ermenilere) ilk kurşunu atan ve Türk tarihine adını altın harflerle yazdıran dedemiz Sütçü İmam'ın ( boyu 22.7 , namlusu 8 , kabzası'da 8.5 cm olan kabzası kaplama) tabancası ve kılıcı şu an Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde Milli Mücadele Sergisi'nde sergileniyor.

Bu Kahramanmaraş'ımız için haklı bir gurur kaynağıdır. Bu tabanca ve kılıç aziz milletimizin istiklalini, istikbalini, haysiyetini, onurunu ve şerefi temsil etmektedir.

Özellikle böyle bir dönemde, dedemiz Sütçü İmam'ın tabancasına ve kılıcına, Milli Mücadele Sergisi'nde verilmesi hem aziz milletimize birlik-beraberlik çağrısı hem de Ermenistan ve Fransa'ya uyarı niteliğindedir. Hal böyleyken tarihe not düşmek farz oldu.

Azerbaycan topraklarını işgal edip, sivilleri katleden, Türk düşmanı, yalan makinesi, Ermeni Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Türkiye aleyhine faaliyet göstermeyi marifet bilen, yaptığı konuşmalardan hezeyana kapıldığı anlaşılan, Fransa'nın şımarık Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron dedemiz Sütçü İmam'ın ve silah arkadaşlarının kahramanlıklarını okusunlar da kendilerine çeki düzen versinler. Bunların Milli Mücadele döneminde Maraşlılardan yediği tokadın acısını halen hissettikleri gün gibi aşikar!

Sütçü İmam'ın açtığı yolda taviz vermeyen Kahramanmaraşlılar, dün olduğu gibi bugünde vatanları için canları pahasına mücadele etmeye hazırdır' dedi.

Yorumlar (3)
Maraşlı 3 hafta önce
Neden Maraş ta değil de Ankara
YEMREY 3 hafta önce
Kahramanmaraş'ta olsa ne ? Sanki gidip müze gezdiniz. Boş kelama gerek yok. Sütçü İmam sadece Kahramanmaraş'ın değil, bu ülkenin değeridir. Sergilenmesi gereken yer ise ülkenin en büyük kurumudur. Doğru bir karardır.
Devletçi 3 hafta önce
Arkadaş orda ne işi var, memleketimizde sergilenmesi gerekmez mi?
banner112
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:15
Öğle 12:24
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:43