105 yaşındaki Zeynep Nine Kahramanmaraş'ta Dmokrasi Nöbetine Katıldı

Kahramanmaraş'ta Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni düzenlendi. Demokrasi nöbeti için Türkoğlu ilçesinden oğlu tarafından Kahramanmaraş'a getirilen 105 yaşındaki Zeynep Bekereci'ye vatandaşlar ilgi gösterdi.

105 yaşındaki Zeynep Nine Kahramanmaraş'ta Dmokrasi Nöbetine Katıldı
banner208

Kahramanmaraş'ta Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni düzenlendi.

Valilik koordinesinde Trabzon Caddesi'nde düzenlenen anma töreninde, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Celal Sürgeç tarafından dua edildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi mehter takımının gösterisinin ardından konuşan Vali Vahdettin Özkan, 15 Temmuz’un halk tarafından kazanılan büyük bir zafer olduğunu söyledi.

15 Temmuz şehitlerinin ülkenin bütünlüğünün bir temsilcisi olduğunu ifade eden Özkan, "Bu şehitlerimizin sayesinde ikinci kurtuluş gecesini yaşamaktayız. Türkiye'nin dört bir yanından şehitlerimiz olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da Niyazi Ergüven kardeşimiz 15 Temmuz gecesi şehit olmuştur. Bu kardeşimiz aynı zamanda Güneydoğu’da ülkemizin birliği için gazi olmuştu. 15 Temmuz gecesi Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi aynı refleksi göstermişlerdir." dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise 15 Temmuz 2016 günü emperyalist güçlerin uşağı olan FETÖ üyelerinin asker kıyafetine girerek milletin özgürlüğüne, imanına, inançlarına saldırdığını belirtti.

FETÖ'cülerin 15 Temmuz'da Türk milletin iradesini en güçlü şekilde temsil eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatına kastettiklerini hatırlatan Erkoç, şunları kaydetti:

"Bu milletin iradesini temsil eden TBMM'yi bombaladılar. Kahraman özel harekat polislerimizi en ağır bombardımana tutarak şehit ettiler. Sivillerin üzerine ateş kustular, vicdansızca, merhametsizce, zalimce ama hamdolsun bu aziz millet bu imanı ile onların bu kahpe ateşini göğsünde söndürdü. 15 Temmuz destanı Türk tarihinin emperyalizme, uluslararası güçlere karşı kazandığı en büyük destandır. Tam bağımsız Türkiye yolunda, güçlü Türkiye yolunda çok önemli bir dönüm noktasıdır."

Büyükşehir Belediyesi tarafından demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara çorba, çay ve dondurma ikramında bulundu. 

Nöbet için Türkoğlu ilçesinden oğlu tarafından alana getirilen 105 yaşındaki Zeynep Bekereci'ye vatandaşlar ilgi gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner235

banner122

banner124

banner227

banner224

banner154

banner191

banner126