Anadolu Gençlik Derneği'nden Çok Sert Patriot Tepkisi

NATO'nun Kahramanmaraş'a patriot sistemi yerleştirmesine sert tepki gösteren Anadolu Gençlik Derneği Kahramanmaraş Şubesi "Patriotların gölgesinde 12 Şubat Kurtuluş Bayramı'nı kutlamıyoruz" açıklaması yaptı.

Anadolu Gençlik Derneği'nden Çok Sert Patriot Tepkisi

NATO'nun Kahramanmaraş'a patriot sistemi yerleştirmesine sert tepki gösteren Anadolu Gençlik Derneği Kahramanmaraş Şubesi "Patriotların gölgesinde 12 Şubat Kurtuluş Bayramı'nı kutlamıyoruz" açıklaması yaptı.

17 Şubat 2013 Pazar 00:00
Anadolu Gençlik Derneği'nden Çok Sert Patriot Tepkisi
Anadolu Gençlik Derneği Kahramanmaraş Şubesi tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde:

Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bu kahraman şehrin, bu Kahramanmaraş'ın yiğit evlatlarının yazdığı bir destanı, bir kurtuluş mücahedesini, bir direniş ve diriliş ruhunu her yıl Şubat ayında kutlamayı, yeni nesillere aktarmayı ve hafızalarda diri tutmayı kendi varlık sebebimizle bir gördük.

Kahramanlık, gazilik ve şehitlik ruhunu Maraş halkının yüreklerinde her dem yeniden yaşattık ve bu kutlamalarla birlikte hem Kahramanmaraş'ımızın adını hem de Maraş direnişinin ve dirilişinin ruhunu genel merkezimizle, şube ve temsilciliklerimizle ülke geneline taşıdık.
   
Yaptığımız kutlamalar görünüşte Kahramanmaraş ilinde icra edilse bile biz biliyoruz ki her Anadolu Gençlik Derneği mensubunun yüreğinde yer buldu ve her mensubumuzda Maraş'a dair üzerimizde onurla ve gururla taşıdığımız bir aidiyet duygusu oluştu.

Biz yaptığımız kutlamalarla hem Maraş'ımızın adını hem de ruhunu genç nesillere bir kimlik olarak aktarırken öte yandan ülkemizin duyarlılık sahibi birçok özel ismini de Maraş halkıyla buluşturduk. Bu kurtuluş destanını anlatan Sahibini Arayan Madalya filminin yönetmeni merhum Yücel Çakmaklı'yı Maraş'ımızda konuk ettik. Kutlamalarımızın yerel ve ulusal birçok TV kanalında yer bulmasını sağladık. Maraş tarihini anlatan çeşitli kitapçıklar ve broşürler bastırıp dağıttık. Sempozyumlarla, konferanslarla, tiyatro gösterileri ve şiir dinletileri ile Maraş'ımızın kahramanlık destanını geniş kitlelere taşıdık. Yaptığımız bu faaliyetleri de üzerimize düşen bir borç bildik.

Biz bugün burada ülkemizde ve Maraş'ımızda yaşanan sinsi bir işgale dikkat çekebilmek için, yine kaynağı Maraş direnişinden alan bir ruhla bu yıl bu kurtuluşu kutlamamamızın gerektiğine inandığımız için toplandık. Bu basın açıklaması Rıdvan Hocaların, Sütçü İmamların, Avukat Mehmet Ali Beylerin, Ali Sezai Efendilerin, Muallim Hayrullah Beylerin, Arslan Beylerin, İzzet Dervişlerin basın açıklamasıdır. Bu basın açıklaması Abdal Halil Ağanın ”˜' Yerleştiremem Ağam yerleştiremem. Bu namus bahsidir. Bu ümmet bahsidir. Bedava verseniz bu patriotları bu topraklara yerleştirmem.''  haykırışıdır.

Komşumuz Suriye'de yaşanan sıkıntılı süreç bahane edilerek Maraş'ımıza, Antep'imize ve Adana'mıza yerleştirilen patriotların bu ülkenin savunmasıyla uzaktan yakından ilgisinin olmadığı konuyu yakinen takip eden herkesin malumudur. Ülkemizde bilinen 28 NATO üssü var. Bunlar yetmezmiş gibi bir de Malatya Kürecik'e yerleştirilen füze kalkanı var. Bu da yetmezmiş gibi şimdi bölgemize getirilen bu patriotlar var. Kim ne derse desin, hangi gerekçeyi ileri sürerse sürsün, hangi bahanenin ardına sığınırsa sığınsın bu süreç adı konulmamış sinsi bir işgaldir.

Nasıl ki İngilizler Maraş'ımızda, bayrağa ve ezana dokunmadan Cezayirli, Hintli, Tunuslu Müslüman askerlerle sekiz buçuk ay sessiz ve derinden bir işgal yürüttüler ve daha sonra Maraş'ı Fransızlara devrettiler aynı şekilde bu NATO üsleri de, füze kalkanı da, patriotlar da daha büyük bir savaş öncesi adı konulmamış sessiz ve derinden yürütülen bir işgaldir. Tabiri caizse milleti gıdıklayarak öldürmektir.

Sayın Başbakanımız, önce ”˜'benim haberim yok'' diyor. Sonra Sayın Bakanımız, ”˜'tetiği bizde'' diyor. Sonra bir başka yetkilimiz, ”˜'maliyetini biz karşılamıyoruz'' diyor. Yaşanılan süreç verilen tüm bilgilerin aksi istikamette gelişiyor. En hafif tabirle kamuoyunun resmi makamlarca yanıltıldığı ortaya çıkıyor. Maalesef yetkililerimizin etrafı Fransız ordusu tarafından kuşatılmış Maraş Mutasarrıfı gibi elleri kolları bağlı olduğunu ve olup bitenlere onay vermekten başka bir seçeneklerinin kalmadığını görüyoruz.

Patriotlar ne bu şehrin ne de bu ülkenin hayrınadır. Patriotlar; varlık sebebi İsrail olan İncirlik'teki ABD üssünü korumak için getirilmiştir.

Patriotlar komşumuz İran ile aramızı açmak için getirilmiştir.

Patirotlar şii- sünni ihtilâfı oluşturmak için getirilmiştir.

Patriotlar alevi-sünni ihtilafı oluşturmak için getirilmiştir.

Patriotlar bölgede daha çok kardeş kanının döküleceği bir savaşa giden yolu açmak için getirilmiştir.

Patriotlar ırkçılık ve mezhepçilik kavgalarını ateşlemek için getirilmiştir.

Patriotlar Büyük İsrail Hedefine giden yolu güvence altına almak için getirilmiştir.

Patriotlar Maraş'ın, Antep'in, Urfa'nın direniş ruhunu kırmak için getirilmiştir.

Malatya'ya yerleştirilen Füze Kalkanının tek gayesinin İsrail'i korumak olduğu aşikârdır.

Ülkemizde bulunan 28 NATO üssünün dünyadaki faize dayalı sömürü sisteminin teminatı olduğu ayan beyan ortadır.

Ülkemizdeki yabancı askerlerin ve onlara ait üslerin tek bir müslümanın hayrına olmadığını dünya âlem herkes bilmektedir.

Bu topraklar birilerinin gönlü öyle istiyor diye NATO toprağı olacak topraklar değildir. Bu topraklar feth edilirken de, korunurken de, kurtarılırken de bedel ödenmiştir. Bu topraklar şehitlerin ve gazilerin emanetidir. Bu topraklar tarih boyunca hakkı üstün tutan bir medeniyetin beşiğidir. Şimdi adı Gazi Kışlası olan, adı gazadan, gazveden gelen bir kışlaya İsrail'i ve İncirlikteki NATO üssünü korumak için getirildiği ayan beyan belli olan patriotların yerleştirilmesi kabul edilemez. 

Patriotların gölgesi altında asıl işgali görmezden gelerek Maraş'ın kurtuluşunu kutlamak Sütçü İmamların, Ali Sezai Efendilerin, Rıdvan Hocaların mücahedesini yok saymak, hesaba katmamak ya da en hafifiyle anlamamak olur. Biz Maraş'ın ruhuna yakışanı yapıyoruz ve tepkimizi ortaya koyuyoruz. Bu tepki Maraş'ın kurtuluş gününe yakışan en anlamlı tepkidir. Bu tepki Maraş'ın direnişinin ve dirilişinin tezahürüdür. Bu tepki Avukat Mehmet Ali Beyin Alem-i İslam'a Hitap Beyannamesidir. Bu tepki patriotların gölgesi altında yaşamanın bir zül olduğunun ifadesidir. 

Bütün bu sancılı süreçte Maraş'ın kurtuluşunu hafife alan ve adeta dalga geçen Milli Piyango çekilişi ise esefle kınadığımız ve asla kabul edemeyeceğimiz bir yakışıksız durumdur.  Kalede Fransız bayrağı varken Cuma namazı kılmaktan ar eden bir şehrin kurtuluş gününe özel Milli Piyango çekilişi düzenlenmesi tek kelimeyle hâdsizliktir. Ecdadımızın kemikleri sızlamaktadır.

Biz Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak kimsenin şahsını hedef almadığımız gibi yerel hiçbir makamı da yaşanan gelişmelerin müsebbibi olarak görmüyoruz. Tepkimiz uluslar arası kirli bir siyasete ve bu siyasetin işbirlikçilerinedir. Bu tepkinin asıl sahipleri Kahramanmaraş'ımızın mübarek şehitleri, gazileri ve onların yolundan gitmeyi varlık sebebi bilen evlatlarıdır.
   
Bu sesi duyan ve duyuran herkese teşekkürü borç biliriz.

Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
eshabil 2013-02-19 23:26:29

bak murat kardeş imdi ben siyasetçi biri değilim miilet bu patrıotlar hakkında cok kkonustu bende baktım mantıklı bır sey bu arada kotulenecek bır sey yok ben sahsıyetını kotulemıyorum sadece ınsanların bakış açısı farklı ama patrıotların gelmesı cevreyı ve halkı guclu kılar sadece devlet ısını yapıp kontrol altına almaya calısıyor o kadar genc ınsanlar var kı sadece dedıklerı kelımeler sılah verseler savasa gıderız o kadar genc var hangısı sılahı nereden nasıl tutacagını bılmıyor ben sadece bnm acımdan yanlıs oldugunu ıfade etmeye calıstım marasın gecmısınıde bılıyorum velakın maras okadar degıstıkı oyle ınsanlar yasıyor kı o marasta ınsan sasıyrıyor

Avatar
asaf 2013-02-18 08:47:59

Maraş'ın ve bölgenin sinsice işgaline sessiz kalmayan, Patriotların gölgesinde Kurtuluş Bayramı kutlanmaz diyerek tepkisini ortaya koyan AGD mensuplarına ve aynı fikri taşıyan tüm Maraş'lılara teşekkür ederim. milli piyangoya hep mesafeli durmuş olan halkımız manevi olarakta işgale uğratılmaktadır. Dindar gençlik yetiştirmekten bahsedenlerin amacı nedir acaba?

Avatar
Murat 2013-02-18 01:19:10

eshabil sen kendini ne sanıyıorsun aslanım Halkı savunmak sana mı düştü biz kendi aramızda bunuda hallediyoruz iç siyasetimize girmeyin bizim o kadar kötüleyeceğine K.Maraş ın tarihine bakta konuş önce . Patriotlara da ihtiyaç yok abd askerlerine de başaşağı yaparıza biz adamı olur biter

Avatar
eshabil 2013-02-17 18:59:55

maraş halkı sütçü imamı yaşatmaya çalışıyor zannedıyorsunuz. Okadar pislik dönüyor maraş hanesınde 12 şubat olduğu zaman hatırlanıyor maraş sadece şimdi ise patriotlara suç buluyorsunuz siz ilk başta maraş halkını sadece 1 günlük değil 365 gün yaşatın kı ozaman türkiye maraşın halini anlasın okadar esrar eroin kaçakçılık hat safhada olan bir sehirde sadece gözlerınızı ve sözlerinizi patriotlara dikmişsiniz ilk basta burnunuzun önüne bakarak hareket edin ki ondan sonra bu konuları tartışın patriotlar sızı düşmanınızında korunmanız için gönderiliyor bu ınsanlar teknolojıyı takıp etselerdı cıkıpta bırısıde 12 şubatı kutlamıyruz demezdi ama insanlar ancak kendi çevresini izledikçe bu olaylar bu şekilde gider insanların gözü daha açılmamış bir şekilde hareket ediyor o da sırf cahıllıkden kaynaklanıyor baska hiç bir seyden değil

Avatar
ibrahim 2013-02-17 12:24:13

Milli piyango çekildiğinde de bu şekilde itiraz edilseydi,inşallah orada bizde olurduk...

Avatar
Gariban Halk 2013-02-17 11:27:17

IMF borç para verecek T.C Ak Parti Hükumeti nedense kendi topraklarımızı korumak için zamanında işgal kuvveti olarak bulunan ve savaşarak attığımız gavur askerlerinin davet ediyor!...Nerde büyük Türkiye ye yalanları.....

Avatar
BAYAR 2013-02-17 10:47:42

ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ MENSUPLARINDAN ALLAH RAZI OLSUN DOĞRU KONUYA DİKKAT ÇEKMİŞER VE SESSİZLERİN SESİ OLMAYA ÇALIŞIYORLAR.....HAYIRLI ÇALIŞMALAR DİLİYORUM

Avatar
eloğlu 2013-02-17 09:46:51

bu bir avuç kardeşlerimizi tebrik ediyorum sessizlerin sesi oldular...

Avatar
KÜRŞAT46 2013-02-17 09:46:22

Bir gerçeği görmüşler. Darısı görmeyen (!) ya da göremeyen (!) veya görmek istemeyenlerin (!) görmesi dileğiyle

Avatar
misafir 2013-02-17 00:44:52

Nihayet bu halk patriyotların kendi menfatine olmadığını anlayabişmiştir. Başka bir ülkenin silahlı askerinin ülkeye yerleşmesi demek , o ülkenin bağımsızlığının tehlikeye girmesi demektir. Hiç bir bağımsız ülke yabancı bir ülkenin silahları ve askerlerinin gölgesinde rahat yaşayamaz. Bu gün kutladığınız Kurtuluş bayramını yarın kutlayamayabilirsiniz. Fransız bayrağı altında cuma namazı kılmayan imamın ne kadar haklı olduğunu anlamışsıznızdır.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126