Barış Pınarı Harekâtı'nda 4 asker şehit oldu

Sözleşmeli Er Ahmet Topçu perşembe günü, Uzman Onbaşı Yunus Mermer, Piyade Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen ve Uzman Çavuş Hacı Bebek cuma günü şehit oldu.

Barış Pınarı Harekâtı'nda 4 asker şehit oldu

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekâtı'nda hayatını kaybeden askerlerin sayısı 4'e çıktı. Sözleşmeli Er Ahmet Topçu perşembe günü, Uzman Onbaşı Yunus Mermer, Piyade Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen ve Uzman Çavuş Hacı Bebek cuma günü şehit oldu. 

44 yaşındaki Uzman Çavuş Hacı Bebek'in dün harekât kapsamında yaralandığı ve bugün hayatını kaybettiği kaydedildi. Barış Pınarı Harekâtı’nda şehit olan evli ve 2 çocuk babası Bebek’in hayatını kaybettiği Göksun ilçesindeki ailesine bildirildi.

Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Azez'e yakın Tel Rıfat'taki Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait üsse düzenlenen havan saldırısında 30 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen şehit oldu. Piyade Uzman Çavuş Bilgen'in öldüğü günün doğum günü olduğu ortaya çıktı.  Evde yalnız olan anne Nezahat Bilgin'e oğlunun şehit haberini Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman verdi. Baba Mustafa Bilgi'nin İstanbul'da bekçi olarak çalıştığı, haber üzerine Bozüyük ilçesine hareket ettiği öğrenildi. 4 Eylül Mahallesi Yunusnadi Caddesi İkbak Apartmanında oturan ailenin hem evinin balkonuna hem de ilçedeki tüm evlere Türk bayrağı asıldı. 

Barış Pınarı Harekâtı kapsamında dün de çatışmada Sözleşmeli Er Ahmet Topçu şehit olmuş, bugün sabah saatlerinde de havan saldırısı sonucu Uzman Onbaşı Yunus Mermer hayatını kaybetmişti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat - 2 ay Önce

Rabbim rahmet eylesin inşAllah mekanları cennet olsun inşAllah hakkınızı helal edin inşAllah yiğitlerim benim bana bakın lannn aponun piçleri ile irtibatta olan kim olursa olsun...........bu bir küfürdür fetoşun piçleri ile irtibatta olan kim olursa olsun...............buda bir küfürdür bu meydanları sakın ama sakın boş zannetmeyin lannn tasmalarınızı tutan amerikanın almanyanın israilin piçleri ile ermeni piçleri fransız piçleri ile topunuz gelin ölümüne vatan ölümüne yurt ölümüne devlet ölümüne reisçiyiz bunun başka yolu da yoktur kıyamete kadar buradayız rabbimin izniyle bizimle sıkıntısı olan kim olursa olsun ..............ahada meydan.MURAT ENGİZEK KAHRAMANMARAŞ TÜRKİYE TÜRKİYE TÜRKİYE hazmedemeyen itlerin içinde patlasın lannnnnnnnnnn.

Türkiye Vatandaşı
Türkiye Vatandaşı - 2 ay Önce

Tüm ŞEHİDLERE ve Barış Pınarı ŞEHİDLERİMİZE Allah cc.den Rahmetler, Siz Kederli Aile/Yakınlarına da Sabr-ı Cemil ile SABIRLAR diliyoruz. Aile ve Yakınları gibi; "BİZDE ŞEHİDLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ".

SIRADAKİ HABER