Cemaat'e dört koldan operasyon

AK Parti'nin Cemaat'i bitirmeye yönelik yapacağı operasyonun ayrıntıları şekillendi.

GÜNCEL 06.03.2014, 09:54
Cemaat'e dört koldan operasyon
banner257

Başbakan Erdoğan'ın "İnlerine gireceğiz" açıklamalarından sonra Cemaat'e nasıl bir operasyon yapılacağı merak konusuydu. Cemaat'le topyekun şekilde mücadele edilecek olan bu operasyonun ayrıntıları şekillenmeye başladı.

Sabah Gazetesi'nden Mehmet Ali Berber'in haberine göre; Hükümet, Cemaat'e karşı yeni planını devreye sokmaya hazırlanıyor..

İşte o 4 ayaklı planın ayrıntıları:

POLİS OKULLARI KAPATILACAK

Hükümet, polis okullarındaki eğitim-öğretim kadrosunun önemli bölümü bu yapıya yakın olduğu için sistemde köklü bir değişiklik yapılması üzerinde duruyor. Mevcut yapıda polis kolejleri ve polis meslek yüksek okulları bulunuyor. Yapılan çalışma kapsamında, polis yetiştiren okulların kapatılarak yeni bir yapılanmaya gidilmesi planlanıyor.

BİLGİ İŞLEM BOŞALTILACAK

Bakanlıklar, kamu kurumlarının bilgi işlem ile personel müdürlükleri baştan sona yenilenecek. Buralarda çalışan kişiler genel müdürden memura kadar değiştirilecek.

SINAVLAR DİDİK DİDİK

Kamuya Giriş Sınavları (KPSS) geriye dönük tek tek incelenecek. Kopya çekilen sınavlar iptal edilecek. İptal kararı ile birlikte bu sınavlar ile göreve başlayanların memuriyetleri de sona erecek.

DEVLETTEN UZAKLAŞTIRILACAKLAR

Önümüzdeki günlerde devlet içindeki yapılar ile ilgili arka arkaya davalar gelecek. Emniyet'ten Milli Eğitime Bakanlığı'na kadar paralel yapı ile birlikte hareket edip suç işleyenler bu davalar sonrasında ortaya çıkacak. Davalar sonucunda çok sayıda kişinin devlet ile ilişkisi kesilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?