CHP’li Yarkadaş: Varank'ın sözleri keyfiliğin göstergesidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Mustafa Varank’ın, Türksat'tan 7 kanalın çıkarılmasına ilişkin sözleri tartışma konusu oldu. Varank’ın sözlerini değerlendiren CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, “Varank'ın...

GÜNCEL 24.10.2015, 14:03
CHP’li Yarkadaş: Varank'ın sözleri keyfiliğin göstergesidir
banner257
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı Mustafa Varank’ın, Türksat'tan 7 kanalın çıkarılmasına ilişkin sözleri tartışma konusu oldu. Varank’ın sözlerini değerlendiren CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, “Varank'ın 7 kanalın kapatılması için söylediği sözler, AKP'nin anayasal suç işlediğinin açık kanıtıdır." dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Mustafa Varank’ın, 2 Şubat 2015 günü yayımlanan “Cumhurbaşkanı Özel Yayını” öncesinde TÜRKSAT'tan yedi kanalın çıkarılmasına ilişkin kamera yansıyan sözleri tartışma konusu oldu. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, söz konusu skandalı, Twitter hesabından yaptığı açıklamalayla değerlendirdi. "Varank'ın yedi kanalın kapatılması için söylediği sözler, AKP'nin anayasal suç işlediğinin açık kanıtıdır." diyen Yarkadaş, konuya ilişkin şunları paylaştı: "Bugün ortaya çıkan Varank videosu, AKP'nin tüm uygulamalarının, keyfi ve hukuksuz olduğunun kanıtıdır. Varank, Nokta Dergisi'nin toplatılması için de yargıyı devreye sokan kişidir. Varank'ın yedi kanalın kapatılması için söylediği sözler, AKP'nin anayasal suç işlediğinin açık kanıtıdır. Bunun hesabını yargıda verecekler. Digitürk yedi kanalı derhal platforma almalı, Türksat hiçbir hukuki kaynağı olmadığı bir kez daha açığa çıkan sansür girişimine son vermeli. Yedi kanalın keyfi bir biçimde kapatılmak istenmesi, halkın haber alma hakkının engellenmesidir. Bu suç cezasız kalmayacaktır. Mustafa Varank, kaçak saraydaki ve Türksat'taki görevlerinden derhal istifa etmelidir."
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:13
Güneş 07:37
Öğle 12:48
İkindi 15:27
Akşam 17:49
Yatsı 19:09