DÜZELTME- 23 yıllık doktora Cumhurbaşkanı’na hakaretten soruşturma

Sayın Abonemiz,Haberde ismi geçen doktorun soyadı sehven 'Çetin' yazılmıştır. Doğrusu 'Çiftçi' olacaktır. Düzelterek haberimizi yeniden servis ediyoruz. Saygılarımızla. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı, Aydın Efeler ilçesi...

DÜZELTME- 23 yıllık doktora Cumhurbaşkanı’na hakaretten soruşturma

Sayın Abonemiz,Haberde ismi geçen doktorun soyadı sehven 'Çetin' yazılmıştır. Doğrusu 'Çiftçi' olacaktır. Düzelterek haberimizi yeniden servis ediyoruz. Saygılarımızla. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı, Aydın Efeler ilçesi...

03 Şubat 2015 Salı 20:43
DÜZELTME- 23 yıllık doktora Cumhurbaşkanı’na hakaretten soruşturma
banner208
Sayın Abonemiz,
Haberde ismi geçen doktorun soyadı sehven 'Çetin' yazılmıştır. Doğrusu 'Çiftçi' olacaktır. Düzelterek haberimizi yeniden servis ediyoruz. Saygılarımızla.


Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı, Aydın Efeler ilçesi Dalama Aile Sağlığı Merkezinde (ASM) görev yapan 23 yıllık Dr. Bilgin Çiftçi’ye sosyal medyadaki paylaştığı fotoğraftan dolayı devlet büyüklerine hakaretten devlet memurluğundan çıkarılması için idari ve adli soruşturma başlatıldı. Sosyal medyadaki paylaşımı bir kişi tarafından şikayet edilen Dr. Bilgin Çiftçi hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın photoshoplu fotoğrafını paylaştığı için soruşturtma açıldığı öğrenildi. Dr. Bilgin Çiftçi bu paylaşımını daha sonra sosyal medyadaki hesabından sildi.

Aydın’da görev yapan Dr. Bilgin Çiftçi’ye Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından devlet büyüklerine hakaretten devlet memurluğundan çıkarılması için dava açıldı. Aynı konuda Aydın İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından da açılan idari soruşturmada Dr. Bilgin Çiftçi’ye 20 puan ceza kesileceği belirtildi.

Dr. Bilgin Çiftçi’ye açılan soruşturmayla ilgili basın açıklaması yapan Aydın Tabip Odası Başkanı Metin Aydın, Aydın Dalaman ASM'de çalışan Dr. Bilgin Çiftçi'nin yaklaşık 6 ay kadar önce bu toplumsal olaylara karşı hassasiyet gösteren bir arkadaşı tarafından kendisine iletilen bir görsel paylaşımı Facebook sayfasında paylaşması sonrası yaşananları anlattı. Aydın, bu paylaşımda dönemin daşbakanı şu anki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yüzüklerin Efendisi filminde bir karakter olan Columle'in şaşkınlık, hayret ve yemek yeme olaylarını gösteren üç fotoğrafın yan yana gösterildiğini ve bu paylaşımı Dr. Bilgin Çiftçi'nin sayfasında gören bir takipçisinin Cumhurbaşkanı'na hakaret edildiği iddiasıyla Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğüne, Aydın Emniyetine ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına şikayette bulunduğunu kaydetti.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının kendisine iletilen şikayeti ciddiye alarak Dr. Bilgin Çiftçi hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 125. madde E bendi (b) fıkrasında belirtilen 'Yasaklanmış her türlü yayını veya siyasi veya ideolojik amaçlı bildiri, afiş, pankart, bant ve benzer birini basması, çoğaltmak, dağıtmak ve bunları kurumların herhangi bir yerine asmak ve teşhir etmek' fiili gereğince Devlet Memurluğundan Çıkarılma cezası ile cezalandırılmasını teklif ederek soruşturma başlattığını belirten Aydın Tabip Odası Başkanı Metin Aydın, "Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, iddiasında, Yüzüklerin Efendisi filminde bir Hobit olan Columle karakterinin fiziki özelliklerine, çıkardığı seslere, yediği yemek cinsi ve şekline, yaşadığı mağaralara atıfta bulunup yorum getirmiş, Sayın Cumhurbaşkanı ile bu film karakterinin yan yana fotoğraflarının gösterilmesini Sayın Cumhurbaşkanı'na hakaret ve aşağılama olarak kabul ederek Dr. Bilgin Çiftçi'nin devlet memurluğundan çıkarılmasını talep etmiştir. Biz Aydın Tabip Odası olarak öncelikle Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun bu tür olaylara göstermiş olduğu tavrı kurum ciddiyeti ile bağdaştıramıyoruz. Bu olayları kara mizah olarak değerlendirip dava konusu olan paylaşımındaki gibi kendilerine hayret, şaşkınlık içinde bakıyoruz. Tüm bu haksız ve anlamsız soruşturmalar, uygulamalar sağlık ortamında ilk olmayıp bu yönetim anlayışı ile maalesef son da olmayacaktır. Yıldırma, yok sayma, yok etme süreci bu şekilde devam ederse en ufak eleştiriye, mizaha tahammül gösteremeyenler bir daha ki soruşturmada bizlere devlet memurluğundan uzaklaştırma değil, idam cezası bile isteyebileceklerdir." eleştirisinde bulundu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner215

banner122

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225