Eti Maden işçilerinden teröre tepki

Eti Maden Genel Müdürlüğü Bandırma İşletme Müdürlüğü'nde çalışan işçiler, Petrol İş Sendikası Şube Başkanlığı önünde yaptıkları basın açıklaması ile teröre tepki gösterdi. Basın açıklaması işçiler adına Petrol İş...

Eti Maden işçilerinden teröre tepki
Eti Maden Genel Müdürlüğü Bandırma İşletme Müdürlüğü'nde çalışan işçiler, Petrol İş Sendikası Şube Başkanlığı önünde yaptıkları basın açıklaması ile teröre tepki gösterdi.

Basın açıklaması işçiler adına Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan tarafından yapıldı. Türkiye’nin, 7 Haziran genel seçimlerinin ardından bir kaos ve çatışma ortamına sürüklendiğini dile getiren Kayan, şunları kaydetti: “Terör saldırıları artarken, yaratılan provokasyonlarla halkımız arasında yeni düşmanlıkların tohumları atılmakta, birlik ve beraberliğimiz bozulmak istenmektedir. Ülkemiz bir kez daha gençlerimizin öldüğü, her gün yeni şehit cenazelerinin geldiği bir çatışma ortamına sürüklenmiştir. Bu çatışma ortamında ve saldırılarda, sadece askerlerimiz değil sivil vatandaşlarımız da hayatını kaybetmektedir. Halkımızın birlik ve beraberliğini, toplumsal barış ve huzuru hedef alan saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır. Her türlü terör saldırısına şiddetle karşı çıktığımızı bir kez daha vurguluyor, yaratılmak istenen provokasyonlara karşı halkımızı uyarıyor ve sağduyulu olmaya çağırıyoruz.

Geçen hafta yaşanan 2 büyük terör saldırısı ise acılarımıza yeni acılar katmıştır. 6 Eylül günü Dağlıca'da gerçekleşen mayınlı saldırıda 16 askerimiz, 8 Eylül'de Iğdır'da servis aracına düzenlenen bombalı saldırıda 13 polisimiz hayatını kaybetmiştir. Devamında farklı kentlerde terör saldırıları gerçekleştirilmiştir. Bu saldırılarda çok sayıda güvenlik görevlimiz de yaralanmıştır. Terör saldırılarını lanetliyor, saldırıları şiddetle kınıyoruz! Şehitlerimize Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.

Terör, şiddet ve provokasyonlar, yıllardır süren sorunlarımızın çözümünü daha da güçleştirmektedir. Bu sorunun çözümü, ülke bütünlüğünden taviz vermeden, birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek, toplumsal uzlaşı temelinde ve demokratik yöntemlerle gerçekleştirilmelidir. Ülkemizin bir kaos ve çatışma ortamına sürüklenmeye çalışıldığı günlerde, bu zor günlerin aşılmasında emekçi halkımızın sağduyusuna büyük ihtiyaç vardır. Emeğin birleştiriciliğinde çözüme ulaşılacağına ve ülkemizde toplumsal barışın yeniden sağlanacağına yürekten inanıyoruz. Bizi yüzyıllardır kardeşçe yaşatan değerlerimiz, bizi birleştiren alınteri ve emeğimizdir. Birlik ve beraberliğimizi kaybetmeden, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruyarak, bu karanlık günleri aşacağımıza ve toplumsal huzurun yeniden sağlanacağına inancımız tamdır. Artık yoksul emekçi hanelerine ateş düşmemeli, analar daha fazla ağlamamalı, akan kan ve gözyaşı hemen dindirilmelidir”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224