banner230

Kahramanmaraş için bir deprem uyarısı daha

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Jeofizik Mühendisleri Odası (JFMO) Adana Şubesi Başkanı Melih Baki Adana, Hatay, İskenderun, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ı etkisi altına alan faylarda büyük basınç birikmesi meydana geldi.

GÜNCEL 22.01.2021, 00:24
Kahramanmaraş için bir deprem uyarısı daha
banner257

JFMO Adana Şubesi Başkanı Melih Baki, Kıbrıs'ta meydana gelen deprem sonrası Doğu Akdeniz'in deprem açısından sıkıntılı sürecin hız kazandığını belirtti.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Jeofizik Mühendisleri Odası (JFMO) Adana Şubesi Başkanı Melih Baki, dün akşam saatlerinde Kıbrıs'ta meydana gelen depreme dair konuştu.

Baki, Kıbrıs'ta yaşanan deprem sonrası Doğu Akdeniz’in sıkıntılı bir sürece girdiğini belirterek, "Kuzey Kıbrıs’ın Gazimağusa kentinde 21 Ocak’ta 5,1 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası Adana, Hatay, İskenderun, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ı etkisi altına alan faylarda büyük basınç birikmesine neden oldu. Deprem açısından sıkıntılı süreç hız kazandı" dedi.

Yorumlar (6)
avukat46 1 ay önce
haber46; deprem hassasiyetiniz için tebrikler ! keşke yetkililer de bu kadar umursasalar. ama tedbir almak bir yana, hala 14 katlı binalara ruhsat veriyorlar. Allah korusun, yarın bir gün bir felaket olduğunda "ilahi takdir" deyip sorumluluk savuşturacaklar; ama Allah'ın kullarına akıl, feraset verdiğini, "git, çürük bina dik, malzemeden çal" demediğini unutacaklar.
uyuyan şehir 1 ay önce
aylardır konuşuluyor hiçbir ses çıkmıyor kımseden... eger gücünüx yetiyorsa erken seçimi getirin
Mehmet ay 1 ay önce
Bu konuyu erken seçime hangi mantıkla getirdin merak ettim
46 maraş 1 ay önce
Deprem falan marasta olmaz insanları korkutmayın olmucakta zaten
avukat46 1 ay önce
bu bilimsel (!) yanıta ikna oldum.
. 1 ay önce
Şu deprem filan olmaz diyenler neye dayanarak bunu söylüyorlar anlamıyorum. Tabii depremin zamanını bilemeyiz ama şehrimiz bir deprem bölgesi her an her şey olabilir. Tedbirsiz olmamak lazım
banner112
açık
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 28 Şubat 2021
İmsak 05:40
Güneş 07:00
Öğle 12:50
İkindi 15:59
Akşam 18:30
Yatsı 19:45