Kahramanmaraş'ta, yıldırımın isabet ettiği ormandaki yangın söndürüldü

Kahramanmaraş'ta, yıldırım isabet etmesi sonucu Çınarpınar Mahallesi'nde çıkan yangın, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin 11 saatlik çalışması sonunda söndürülebildi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinin de destek verdiği söndürme çalışmalarından sonra soğutma çalışmalarına başlanırken, yangında 20 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü belirtildi.

Kahramanmaraş'ta, yıldırımın isabet ettiği ormandaki yangın söndürüldü

KAHRAMANMARAŞ'ta, yıldırımın isabet ettiği ormanlıkta yangın çıktı. Alevler, karadan ve havadan müdahaleyle 7 saatte kontrol altına alınırken, söndürme çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

Merkez Onikişubat ilçesine bağlı Çınarpınar Mahallesi'ndeki ormanlık alana, saat 10.00 sıralarında, yıldırım isabet etti. Bölgede kısa sürede yangın başlarken, alevleri görenler, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü'ne haber verdi. İhbarla gelen 250 orman işçisi; 16 arazöz, 10 su tankı, 5 ilk müdahale aracı, 6 pikap, 4 treyler, 8 iş makinesi ve 5 yangın söndürme helikopteri ile yangına müdahaleye başladı. Alevler, karadan ve havadan müdahaleyle saat 17.00 sıralarında kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

SON DAKİKA! Kahramanmaraş'ta, yıldırım isabet etmesi sonucu Çınarpınar Mahallesi'nde çıkan yangın, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin 11 saatlik çalışması sonunda söndürülebildi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinin de destek verdiği söndürme çalışmalarından sonra soğutma çalışmalarına başlanırken, yangında 20 hektar ormanlık alanın zarar gördüğü belirtildi.

Bu arada bazı okuyucularımız orman yangınına ilk müdahalenin yangının başlamasından saatler sonra yapıldığını ve çok geç kalındığını söylediler. Konuyla ilgili Orman Bölge Müdürlüğünün açıklamasını bekliyoruz.

HABER FOTOĞRAFLARI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yandı yürekler
Yandı yürekler - 4 ay Önce

Yandı yüreğim güzelim ormanlara

Zeynep kavak
Zeynep kavak @Yandı yürekler - 4 ay Önce

Aynen ya , bizim evin üstünden 50 ye yakın helikopter geçti herhalde

orman bölge müdürlüğü
orman bölge müdürlüğü - 4 ay Önce

orman bölge müdürlüğünden açıklama bekliyoruz

tuncayözdöşemeci
tuncayözdöşemeci - 4 ay Önce

çevreyolukandılbağlarıbağlantıyolu100metrelıkyolunasfaltolmasınıistiyoruz

meçhul
meçhul - 4 ay Önce

NE YAZIKKİ BAZI VATANDAŞLAR BİLİP BİLMEDEN KONUŞUYOR CEVİR TEKNOLOJİ DEVRİ ÖN YARGIYLA HAREKET EDİP BİLMEDEN KONUŞACAKLARINA İNTERNETTEN AÇIP ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VEYA BÖLĞE MÜDÜRLÜKLERİN VİDEO VEYA AÇIKLAMALARINI İZLESELER NE KADAR ÖNEM VERİLDİĞİNİN VEYA MÜDAHALE İÇİN YAPTIKLARI MÜCADELEYİ ORADA ÇALIŞAN İŞÇİLERE HAKSIZLIK ETMİŞ OLMAZŞLAR

SIRADAKİ HABER