banner240

Kahramanmaraş Valiliği'nden yeni korona virüs tedbirleri

Covid-19 vakalarının rekor artış gösterdiği Kahramanmaraş'ta İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararlar alındı. Vali Ömer Faruk Coşkun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün korona virüs testinin pozitif çıktığı kentte alınan tedbirler ise yine yetersiz.

GÜNCEL 03.11.2020, 15:03 03.11.2020, 17:28
Kahramanmaraş Valiliği'nden yeni korona virüs tedbirleri
banner257
banner226

Covid-19 vakalarının rekor artış gösterdiği Kahramanmaraş'ta İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararlar alındı. Vali Ömer Faruk Coşkun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün korona virüs testinin pozitif çıktığı kentte alınan tedbirler ise yine yetersiz.

İŞTE ALINAN KARARLAR:

Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 03 Kasım 2020 günü saat 09: 00’da Vali Vekili Mahmut HERSANLIOĞLU Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.

Koronavirüs (Covid19) salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin ile sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla ilimizde alınan tedbirlere ek olarak ilave tedbirler alınmıştır. Bu kapsamda;

1. Vatandaşların toplu olarak bulunduğu restoran, lokanta, kafe-kafeterya vb. yeme içme mekanlarında; Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi ile İçişleri Bakanlığının daha önce yayınladığı ilgili Genelgelerde belirtilen Koronavirüs salgınıyla mücadele amacıyla alınan tedbirlere ve belirlenen kurallara uyulmasına, -Yemek salonu ve genel kullanım alanlarının belirlenen kurallar ve alınan tedbirler çerçevesinde sosyal mesafe planına uygun olarak düzenlenmesine, -Yemek servisi verilen alanda oturması gereken kişi sayısının/kapasitenin tespit edilerek girişe uygun bir yere asılmasına ve denetim ekiplerince de bu tedbirlerin yerine getirilip getirilmediğinin denetlenmesine,

2. Pazar yerlerinde toplu bulunulan yerlerden, Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi ile İçişleri Bakanlığı Genelgeleri kapsamında koronavirüs salgınıyla mücadele amacıyla alınan tedbirlere ve belirlenen kurallara uyulmasına; -Pazar yerlerinde satış yapacak pazarcı esnafının ağız ve burnu kapatacak şekilde maske kullanmasına, -Pazar yerleri/alanında sergi, tezgah ve/veya tahtalar araları 3 metre olacak şekilde yerleştirilmesine, -Pazar yerlerindeki satıcılar ve müşteriler dahil kişi sayısı her 4 metrekareye 1 kişi olacak şekilde veya tezgah sayısının iki katı kadar müşteriyle sınırlandırılmasına ve hesaplama yapılarak pazar yerinin kapasitesinin girişlere asılarak ilan edilmesi başta olmak üzere belirlenen tüm kurallara uyulmasına, -Bu noktada denetimlerin arttırılmasının yanı sıra akşam saatlerinde oluşan yoğunluğun önüne geçilmesi amacıyla pazar yerlerinde görevli zabıta tarafından sabah fiyat denetimlerinin yapılarak akşam saatlerinde de aynı fiyatın geçerli olmasının sağlanmasına karar verilmiştir.

Yorumlar (3)
ceza şart 11 ay önce
cezasız olmaz.bu halk ceza yemeden uslanmaz.yoksa bu tedbirlerin hiçbiri yeni alınmış değil.çok önceden beridir var.kurallara uyan yok.sorun burda zaten.
TEDBİRSİZ 11 ay önce
tedbir falan yok yani boşa toplanmışlar
Hacı Emmi 11 ay önce
Yahu dinleyin Hacı Emmi'yi. İçin bir paça çorbası, corona virüs vız gelir Ede'lere.
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04