Kahramanmaraş’ta 65 STK darbe girişimini kınayan ortak basın açıklaması yaptı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz akşamı darbe girişiminde bulunması, Kahramanmaraş'taki 65 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) tarafından ortak basın açıklamasıyla kınandı.

Kahramanmaraş’ta 65 STK darbe girişimini kınayan ortak basın açıklaması yaptı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz akşamı darbe girişiminde bulunması, Kahramanmaraş'taki 65 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) tarafından ortak basın açıklamasıyla kınandı.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 16:56
Kahramanmaraş’ta 65 STK darbe girişimini kınayan ortak basın açıklaması yaptı
banner208
 Kahramanmaraş Ticaret Sanayi Odasında gerçekleştirilen toplantıda ortak basın açıklamasını okuyan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, yüce Türk milletinin, vatan söz konusu olduğunda kanının son damlasına kadar harcamaya yetecek imanlı bir duruş sergilediğini söyledi.
Türk milletinin ülkesine ve devlet düzenine yapılan her saldırıda gerçekleştirdiği savunmayla tüm dünya ülkelerinin hayranlığını ve takdirini kazandığını hatırlatan Zabun şunları kaydetti:

"Milli birlik düşmanlarının, Türkiye Cumhuriyeti'ne zarar vermemeleri için, dış ve iç düşmanlara fırsat vermemek için kardeşliğimizi her zaman diri tutmak zorundayız. Bugün İstiklal mücadelesinde olduğu gibi birlik olma günüdür. Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk halkının bağımsızlığına ve demokratik kurumlarına, 15 Temmuz gecesi yapılmış olan saldırıyı, haince planlanmış darbe girişimini nefretle kınıyor. Kahramanmaraş iş dünyasını temsil eden mesleki kurum ve sivil toplum kuruluşları olarak yapılan bu darbe girişiminin dimdik karşısında olduğumuzu, millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığımızı ve en önemlisi de aziz milletimizin milli mücadelede olduğu gibi bugün de vatana sahip çıkacağına inancımızın tam olduğunu kamuoyuna arz ediyoruz."

 İş dünyasının temsilcilerinin Türkiye'nin yeniden yükselişine yürekten inandığını vurgulayan Zabun, "İş dünyamızın istikrar adına hiçbir tereddüt göstermeksizin yatırım, üretim, istihdam ve ihracata, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınması için işçisinden işverenine ter dökmeye devam edeceğini söylüyorum." diye konuştu.

YAPILAN BASIN AÇIKLAMASININ TAM METNİ AŞAĞIDADIR:

KAMUOYU AÇIKLAMASI

“MİLLİ MÜCADELE RUHU YENİDEN TECELLİ ETMİŞTİR”

Değerli Basın Mensupları, 

Az önce adını saydığım sivil toplum kuruluşları ve şehir dışında olup da katılamayan, ulaşamadığımız; milletini, vatanını seven, bayrağına ve devletine gönülden bağlı tüm sivil toplum kuruluşlarımız adına Yüce milletimizi saygıyla selamlıyorum.  

Öncelikle, ortak basın açıklamamıza katılan tüm sivil toplum kuruluşu yöneticilerimize davetimize icabet ederek teşriflerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. 

Değerli Basın Mensupları,

Bugün sizlere, Fransız bayrağı kaledeyken Ulu Cami İmamı’nın, -Kalesinde bayrağı dalgalanmayan ülkede Cuma namazı kılınmaz- diyerek Fransız işgaline karşı milletin tek yürek olduğu, bağımsızlığı uğruna canını, kanını ortaya koyarak rengini şehit kanından almış Türk Bayrağını yeniden Kale sancağında dalgalandırarak adının önünde Kahraman unvanı ile göğsünde İstiklal Madalyası’nı taşıyan, Türkü-Kürdü Alevisi-Sünnisi, Lazı-Çerkezi herkesin bağımsızlık mücadelesine katıldığı Kahramanmaraş’tan sesleniyoruz. 


Yüce Türk Milleti vatan denildiğinde, kanının son damlasına kadar harcamaya yetecek imanı ile öyle bir duruş sergilemiştir ki; ülkesine, devlet düzenine yapılan her saldırıda öyle bir savunma göstermiştir ki, tüm dünya ülkelerinin hayranlığına ve takdirine mazhar olmuştur.

İşte bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti büyüktür. 

İşte bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti bölünmezdir. 

Ve iste bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. 

İstisnasız hepimiz milli bütünlüğümüzün vazgeçilmez parçalarıyız. 

Milli birlik düşmanlarının, Türkiye Cumhuriyeti’ne zarar vermemeleri için, dış ve iç düşmanlara fırsat vermemek için kardeşliğimizi her zaman canlı ve diri tutmak zorundayız.

Ve bugün İstiklal Mücadelesinde olduğu gibi birlik olma günüdür. 

Küreselleşen, insan hak ve özgürlüklerinin genişlediği, bireye karşı sorumluluğun arttığı günümüzde, ekonomik, sosyal ve demokratik kalkınma bakımından gıpta ile izlenen, savaşların, kitle göçlerinin, ölümlerin tırmandığı bir devirde, insan onurunun yeniden yükseldiği Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk halkının bağımsızlığına ve demokratik kurumlarına; 15 Temmuz gecesi yapılmış saldırıyı; haince planlanmış darbe girişimini nefretle kınıyor, Kahramanmaraş iş dünyasını temsil eden mesleki kurum ve sivil toplum kuruluşları olarak yapılan bu darbe girişiminin dimdik karşısında olduğumuzu, millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığımızı ve en önemlisi de aziz milletimizin milli mücadelede olduğu gibi bugün de vatana sahip çıkacağına inancımızın tam olduğunu kamuoyuna arz ediyoruz. 

Bizler, bu topraklarda yaşayan Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir ferdi, bu vatana zarar verilmesine asla izin vermeyeceğiz. 

Hain darbe girişimini gerçekleştiren asker kılıklı FETÖ’cü caniler ile ülkemizin gözbebeği, şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerini birbirinden ayrı tutuyor, milletimizin haysiyetine halel getirmeyeceklerine, bu yüce kurumun itibarını sarsacak herhangi bir girişime asla izin vermeyeceklerine olan inancımızı önemle vurgulamak istiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, yüreğinde hiç kimsenin sökemeyeceği imanı ile, Peygamber sevgisiyle, tasavvufuyla ve bütün renkleriyle, tüm zenginlikleri ile canların can olduğu, kardeşliğin sel olduğu topraklarda destan yazmaya, birliğini ve beraberliğini derinleştirerek istiklale yürümeye devam edecektir.   

Bizler, iş dünyasının temsilcileri olarak; büyük Türkiye’nin yeniden yükselişine yürekten inanıyor, iş dünyamızın istikrar adına hiçbir tereddüt göstermeksizin yatırım, üretim, istihdam ve ihracata, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınması için işçisinden işverenine ter dökmeye devam edeceğinin altını çizerek vurgulamak istiyoruz. 

Bizler, sivil toplum kuruluşları olarak; temsil ettiğimiz kitlelerin ve Kahramanmaraş’ın daha modern ve güçlü bir konuma taşınması adına, dün olduğu gibi bugün de birlik, beraberlik ve üst düzeyde işbirliği içerisinde hiç durmadan Türkiye’nin büyük hedeflerine koşmaya devam edeceğiz. 

Ülkemize geçmiş olsun, milletimizin başı sağ olsun. 

Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar dileklerimizle, 


KAMUOYUNA SAYGIYLA ARZ OLUNUR

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner215

banner122

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225