Kimse Yok Mu yönetimi TBB Başkanı Feyzioğlu'nu ziyaret etti

Kimse Yok Mu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Cingöz ve beraberindeki heyet, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nu birlik genel merkezinde ziyaret etti. Ziyarette konuşan Feyzioğlu, "Hukukçular olarak...

Kimse Yok Mu yönetimi TBB Başkanı Feyzioğlu'nu ziyaret etti

Kimse Yok Mu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Cingöz ve beraberindeki heyet, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nu birlik genel merkezinde ziyaret etti. Ziyarette konuşan Feyzioğlu, "Hukukçular olarak...

09 Şubat 2015 Pazartesi 16:43
Kimse Yok Mu yönetimi TBB Başkanı Feyzioğlu'nu ziyaret etti
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, yıllardır çözülemeyen birçok problemin yükünün bir yıllık bir yönetime yüklenemeyeceğini, 5 yıllık dönem sonunda Mersin’in sorunlarını çözeceklerini söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, muhtarlarla bir araya geldi. Selçukhan Restoran’da düzenlenen toplantıya MHP Mersin milletvekili adayları Baki Şimşek ve Tolga Arslan, daire başkanları, daire müdürleri, meclis üyeleri ile muhtarlar katıldı.
Vatandaşın verdiği desteğe layık olacaklarını belirten Başkan Kocamaz, "Mersin Büyükşehir Başkanlığı yönetimi olarak 1 yılı geride bıraktık. 30 Mart öncesi Mersin’de bir yönetim değişikliği ihtiyacı duyuldu. Vatandaşlarımız bu seçimde bize destek verdi ve sırtımıza çok büyük ve vebali ağır olan bir görev yükledi. Yeni sistemle büyükşehir sınırları vilayet sınırlarıyla örtüştürüldü, merkezdeki 4 ilçeye hizmet eden Büyükşehir Belediyesi Adana’dan Antalya’ya kadar olan 15 bin 800 kilometrekarelik bir alana artık hizmet vermekle yükümlü oldu." dedi.

Katmerleşmiş problemler yumağı bir Mersin’i devraldıklarını vurgulayan Başkan Kocamaz, sözlerine şöyle devam etti: "Elbette ki Mersin çok daha fazla hizmet alması gereken bir bölgedir. Cenab-ı Allah’ın özene bezene yarattığı yeryüzü cenneti bir bölgede yaşıyoruz. 1 milyon 730 bin insanımız bu coğrafyada yaşıyor. 509 köy toplamda da 1400 mahalle büyükşehir sınırlarında hem büyükşehirden hem de bağlı olduğu ilçelerden hizmet bekliyor. Bu yeni sistemle bildiğiniz gibi genelde çözülmesi gereken birçok sorun büyükşehirin çözmesi gereken sorunlar haline dönüştü. Hep Güneydoğu’dan bahsederler, geri kaldı diye, ama Mersin’i gezdiğinizde özellikle dağ kesimlerini gezdiğinizde Güneydoğu’dan çok daha geri köylerimiz var, çok daha az hizmet almış köylerimiz var. Yollar bozuk, içme su problemi, sulama suyu problemi çözülmemiş, köylü çocuklarını istediği gibi eğitemiyor, okutamıyor, taşımalı eğitimle hizmet verilmeye çalışılıyor. Babaları anneleri o perişanlığı çekmiş şimdi de mini mini yavrular bu perişanlığı çekiyor. Aklınıza ne gelirse her türlü problem var. Katmerleşmiş problemler yumağı haline gelmiş bir Mersin görüyoruz."

Mersin’in sorunlarını çözmeye talip olduklarını ifade eden Başkan Kocamaz, "Tabi ki bunların bir plan program çerçevesinde çözüme kavuşturulması lazım. Arkadaşlarımız bunların çalışmasını yaptı. Yaptığımız programa ve hesaba göre Allah’ın izniyle 3 yıl içerisinde asfaltsız köy yolu bırakmayacağız. Hepinizin sıkıntılarını biliyoruz. Daha önce de arkadaşlarımız geldiler, bu sıkıntılarla ilgili notları aldılar. Yıllardır çözülemeyen birçok problemin yükünü bir yıllık bir yönetime yükleyemezsiniz, bu haksızlık olur. Biz sizlerden bunların çözümüyle ilgili biraz sabır istiyoruz." isteğinde bulundu.

Daha sonra söz alan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, büyükşehir yasasıyla ilgili sıkıntıların artık geride kaldığını, hizmet için çalışmalara başladıklarını söyledi. Başkan Can, şöyle konuştu: "Muhtarlarımız bizim mesai arkadaşlarımız dedik, muhtarlarımız bizim gözümüz kulağımız, bizim göremediklerimizi gören, duyamadıklarımızı duyan ve bugüne kadar bizden duasını ve desteğini esirgemeyen mesai arkadaşlarımız olarak hepinizden Allah razı oldun diyorum, bugüne kadar vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ediyorum.
Büyükşehir Belediye Başkanımızı hepimiz tanıyoruz, yaptıklarını hepimiz biliyoruz, yapacaklarını da biliyoruz. Kısacası başkanımız dün 45 mahalleden sorumluydu bugün Tarsus’umuz 179 mahalle. Mersin ilimize baktığımız zaman 509 köyümüz var, 509 köyden sorumlu. Şuan büyükşehirde 1400 mahalle var ikisini topladığınızda yaklaşık 2000 mahalle yapıyor. Adana’dan Antalya’ya kadar uzanan il sınırında Büyükşehir belediye başkanımız 2000 mahalleye hizmet getirecek. Bu hizmetleri nasıl getirecek? Tarsus’u 20 yıl nakış nakış işleyerek nasıl büyük bir değişim sergilediyse biraz sabırlı olduğumuz zaman başkanımızda Anamur’dan Yenice’ye kadar az önce de söyledi 3 yıl içerisinde bütün köy yollarını bitirecektir. Ben başkanımızın konuşmasından şunu da anladım 3 yıl boyunca köylerimizde akmayan su kalmayacak. Bu dönem boyunca köylerdeki ulaşım problemleri ama dolmuş ama otobüs bitecek. Şimdi köylerimiz nasıl şehir olacak? Sabah kalktınız, çeşmeyi açtınız sular akıyorsa, dolmuşa ve otobüse binip şehre gelebiliyorsan, akşamda köyüne geri dönebiliyorsan, yollarınızda asfalt olduysa köylü ne diyecek? Ben şehirli oldum diyecek. Biz ne diyeceğiz? Köylerimiz şehirleştireceğiz, şehirlerimizde güzelleştireceğiz inşallah. Yeter ki bizler sabırlı olalım aceleci olmayalım."

Özel İdarelerden alınan hizmetlerin hepsinin Mersin ve Tarsus Belediyelerinden alacaklarını ifade eden Başkan Can, "Belediyelere bu hizmetler dün özel idareden, köy hizmetlerinden geliyordu. Henüz bir yılda besmeleyi yeni çekmiş, eşitlik ilkesine uyan, hizmetleri hakkaniyetle ilçeleri ayırmadan yapacağına inandığımız başkanımıza biraz sabır gösterdiğimiz zaman ki çünkü Tarsus’ta 20 yıldır yapılanı yapan kişi, yapılacağı da bilen kişi, bence her şeyi başkanımıza bırakalım bize sadece dua etmek kalsın, biz Tarsuslu olarak buna inanalım. Biz inanıyoruz ki başkanımız her şeyi bizden daha güzel düşünür her şeyin eksiğini bizden daha iyi giderir." ifadesini kullandı.

Kapanan 89 köy okuluna talip olduklarını altını çizen Başkan Can, "Bizim bir sözümüz var. Kapanan 89 köyümüzün köy okulu için Tarsus Belediyesi olarak gerekli yazışmaları başlattık biz 89 köy okuluna talibiz. Verin bize köy okullarını muhtarlık odası, sağlık odası yapalım, kütüphane, internet odası yapalım köy bahçesine oyuncaklarımızı, salıncaklarımızı koyalım taziye evinizi de, düğün evinizde kapanan bu 89 köy okuluyla çözelim. Bunları da verin bizlere bunları da köylü vatandaşlarımızın hizmetine sunalım. Ama en önemlisi bizim için Tarsus’ta bir olmamız, beraber olmamız. Bizim ayrım gayrım yapmadan hemşehrilerimiz olarak hep birlikte Tarsus’a sahip çıkma sorumluluğumuz var, Tarsus’ta ele ele kol kola olma zorunluluğumuz var. Tarsus’ta ülkemizin değişik vilayetlerinden ve değişik milletlerinden, her ırktan insanımız var. Bugüne kadar başkanımızın yaptığı en güzel hizmetlerden birisi de ayrım gayrım yapmadan eşit bir şekilde hizmet götürerek Tarsus’u, Tarsusluyu bir arada tutması ve kardeşçe yaşamasını sağlamaktır. Şahsım olarak başkanıma sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bizim en önemli özelliğimiz bir olmamız, beraber olmamız, dostça kardeşçe Tarsus’ta hep birlikte yaşamamızdır diyorum. Allah’ın izniyle hizmetlerin hepsi gelecektir. Bugüne kadar 1 yıl boyunca Mersin Büyükşehir belediyemizle birlikte bütün köylerimize, 129 köyümüze 3’ncü defa iş makinelerimiz gidiyor. 1 günde Tarsus Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi el ele 6 köyde çalışma yapıyor. 4 köyümüzde iş makinesi çalışıyor 2 köyde asfalt yaması yapılıyor. 1 günde 6 köyde çalışma yapmak her babayiğidin harcı değildir. Buda Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Tarsus Belediyesi el ele gönül gönüle olduğu için birlikte hareket ettiğimiz için birlikte yapılmaktadır. Yeter ki sizler bize zaman verin, yeter ki sizler bize inanın ki inandığınızı biliyoruz bizde büyükşehir belediye başkanımıza inanıyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle sizlerin duası ve desteği ile her şey dünden daha güzel olacak, hizmetlere Mersinliler ve Tarsuslular doyacak. Biz başkanımıza inanıyoruz, sizlerde inandınız, güvendiniz. Bizler tek şey kalıyor başkanımıza inanacağız, başkanımızı seveceğiz, her şeyi başkanımıza bırakacağız ve her şey dünden daha güzel olacak." şeklinde konuştu.
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126