Nevşehir'deki okul müdür yardımcısı atamasının yüzde 89'u Eğitim Bir Sen'li

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan okul müdürü yardımcısı atamalarının yüzde 89’unun Eğitim Bir Sen, yüzde 9'unun Türk Eğitim Sen, yüzde 2’sinin ise diğer sendikaların üyelerinden oluştuğu belirtildi.Türk...

GÜNCEL 31.01.2015, 14:07
Nevşehir'deki okul müdür yardımcısı atamasının yüzde 89'u Eğitim Bir Sen'li
banner257
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan okul müdürü yardımcısı atamalarının yüzde 89’unun Eğitim Bir Sen, yüzde 9'unun Türk Eğitim Sen, yüzde 2’sinin ise diğer sendikaların üyelerinden oluştuğu belirtildi.
Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi'nden yapılan yazılı açıklamada “ 12 Ocak 2015 tarihinde Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi bir yazı yazarak İl geneli okul ve kurumlara görevlendirilen Müdür yardımcıları listesini istemiştik. İlgili yazımıza cevap veren müdürlük atamaların peyderpey yapıldığını öne sürerek ilgili listeyi vermemişti. Nevşehir’de tüm görevlendirmelerin yapıldığını, kişilerin görevlerine bile başladığı bilinirken, yetkili sendika olan şubemize takındığı tavır düşündürücüdür. Şubemiz ilgili listeyi Nevşehir eğitimcileri ile paylaşmak adına mücadelesini sürdürmüş ve yeniden 19 Ocak 2015 tarihinde Valilik makamına bilgi edinme hakkı kanunu çerçevesinde yazı yazarak ilgili listeyi ikinci kez istemiştir. Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 29 Ocak 2015 tarihinde şubemize ilgili listeyi vermek zorunda kalmıştır. İlgili inha listesini incelendiğimizde görevlendirilen kişilerin nerede ise tamamına yakınının bilinen sendikanın üyelerinden oluştuğu görülmüştür. Eğitimde cumhuriyet tarihinde hiç yaşanmayan bu tür görevlendirme ve çoğunluğu yok sayma anlayışı mutlaka bitecektir. Tarihe not düşmek adına belge niteliğinde olan 168 kişilik atama listesinin yüzde 9’unun Türk Eğitim Sen, yüzde 89’unun Eğitim Bir Sen, yüzde 2’sinin ise diğer sendikaların üyelerinden oluştuğu görülmüştür” denildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?