Soylu'dan ezanın ıslıklanması iddialarına Kahramanmaraş olayları cevabı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Taksim'de toplanan grubun, ezan okunduğu sırada ıslık çalıp slogan attığı iddialarına ilişkin, "Beni ürkütür bu olaylar. Türkiye'de en kötü mesele, esas itibarıyla bizi korkutacak mesele, bizim fay hatlarımız üzerinden meselelerin tetiklenmesidir.Siz Kahramanmaraş olayının nasıl çıktığını biliyor musunuz?" dedi.

Soylu'dan ezanın ıslıklanması iddialarına Kahramanmaraş olayları cevabı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim'deki Feminist Gece Yürüyüşü'nde kadınların ezan okunduğu sırada ıslık çalıp slogan attığı iddialarına ilişkin ise Bakan Soylu, İstiklal Caddesi'nin kendilerinin "kırmızı çizgisi" olduğunu belirterek "Maalesef bu çirkin olay meydana geldi. Beni ürkütür bu olaylar. Siz Kahramanmaraş olayının nasıl çıktığını biliyor musunuz? Ben Kahramanmaraş olaylarının, Çorum olaylarının nasıl çıktığını iyi okudum. Türkiye'de en kötü mesele, esas itibarıyla bizi korkutacak mesele, bizim fay hatlarımız üzerinden meselelerin tetiklenmesidir. Türk-Kürt, Alevi-Sünni, laik-dindar bunlar bizim fay hatlarımızdır ve bugüne kadar Batı bunu çok iyi kullandı. Allah muhafaza orada belli bir saatten sonra arkadaşlar bizi uyardılar, biz hemen süpürdük. 'Şu anda alkol alınmaya başlandı. Bir bölüm böyle bir şey yapıyor, kontrolsüz bir şey olabilir' deyince 'Hemen gereğini yerine getirin' dedik. Ezanın ıslıklanması gibi bir hadiseyi başka bir tarafa çekerlerse toplumsal kargaşayı, toplumsal çatışmayı önlemekte zorlanırız. Türkiye'de tek taraflı kimse bir şey yapamaz. Yani Gezi olayları gibi... Bizim böyle bir endişemiz yok. Hangi grup olursa olsun, Türkiye'de hiçbir şey yapamaz ama mesele, Allah muhafaza iki tarafın birbirine tahrikiyle meydana gelebilecek bir iş olursa bu güvenlik sorunu olarak bizi ciddi bir şekilde uğraştırır. Bu, tehlikeli bir iştir. Kim bunu yapıyorsa, kim buna adım atıyorsa bu akılsızlığından değildir. Bu, planlı, programlı... Nefreti, kini, oradaki pankartları gördünüz zaten hepsi iğrenç. Valiliğimiz gerekli soruşturmayı yapıyor." değerlendirmesini yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bertizli
Bertizli - 4 ay Önce

Görün görün maraş hâla katliam, olay cinayetlerle anılıyor.devletin bakanı bu çirkin olayı nasıl maraş olayıyla bagdaştırıp örnek veriyor... sayın bakanım bizim alevi kardeşlerimizle bir sorunumuz yok .onlar bu ülkenin çiçeğidir.

Mustafa gök
Mustafa gök - 4 ay Önce

Degerli hemşerişerim ben taksim meydanda kokoreccıde çalışan bir kahramanmaraşlıyım.bu olayın yaşandıgı esnada caddenin içinteki ugultuda ezanı şerifimiz duyulmuyordu.zaten bu ıslık olayı 1 saat oncesındrn devam edıp gelıyordu .şehrimizi bu olaya örnek gostermelerıde ayrı bır ayıp .insanlar bize başka şehirlerde vahşi insanlarmışız gıbı davranıyor .birde o pankartlarda kadınlar ben şuyum ben buyum yazmış ... onun yazmalarının amacı toplumda o kufurlere ve hakeretlere maruz kaldıklarını belırtmek için .

MARAŞLIM
MARAŞLIM @Mustafa gök - 4 ay Önce

Mustafa kardeşim çıkıpta o yürüyüşü yapanları savunma
Sanırım sen o yürüyüşün ele başlarını tanımıyorsun
Birtanesi "Ezan okunurken kulaklarını cırmaladığını" söyleyen birisi
Bir diğeri "Ezan okuyan hocayı kesmek gerek" diyen birisi
ve istiklal marşında ki Şu ezanlar ki Şahadeti dinin temeli, ebedi benim üstümde inlemeli mısralarına;
"Benim üstümde inlemesin kardeşim" diyen birisi

yavuz
yavuz - 4 ay Önce

doğru söylüyor sayın bakan aynen katılıyorum

Necati altun
Necati altun - 4 ay Önce

Chpli bir aday şuan maraşta iyi gidiyor ya hemen olayı maraş olaylarına dokup .vatan millet sakarya hesabı yapıp .seçım polıtakası yapıyorlar .devletın savcısı var hakımı var .kamera cekıyor zaten onları .eher gercekten boylr bısey varsa yargılayın .maraşı nıye karıştırıyorsunuz .siz elinden geleni yapın ali öztunçu yıkamayacaksınız . Mhp lı kardeslerım maraşta akpyı desteklemedıgını biliyorsunuz onların vatan aşkıyla oynayıp .oy alma derdınnesınız

devrim
devrim - 4 ay Önce

maalesef maraşta da aynı porovakatif cinayeti işlediler. hainler maraşta da dine peygambere ezana hakaret ederek kendi solcu arkadaşları olan meslek lisesinden iki solcu öğretmeni öldürüp onlar üzerinden olay çıkardılar dönemin iç işleri bakanı böyle açıklayıp istifa etti. sivasta da malum şahıs ezan okunurken ezana hakaret etti diğer taraftanda adamlarını halkın arasına gönderip ezana hakaret ediyorlar diye ilan yaptırıp halkı galayane getirdi. birileri tek merkezden aynı pılanı uyguluyor. aynı kii alevilere gidip başka kışkırtıcı şeyler söylüyor aynı kişler alevi olamayanlar gelip onlarıda kılkırtıcı başka pılanlar çevirip halkı yalanla dolanla birbirlerine kışkırtıyor

argun
argun - 4 ay Önce

sayın bakan ayıp etmiş hala her olayda k.maraşı örnek göstermeleri çok yanlış.

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154