Suriyeliler Yunanistan'a gitmek için Edirne otogarında toplandı

Yunanistan’ın kendilerini kabul edeceği söylentisi üzerine 200'ü aşkın Suriyeli, Edirne otogarında toplandı. Sınırı geçmek üzere hareket eden otobüsler, jandarma ve polis tarafından durdurularak otogara çekildi. Aralarında kadın ve çocukların...

Suriyeliler Yunanistan'a gitmek için Edirne otogarında toplandı
Yunanistan’ın kendilerini kabul edeceği söylentisi üzerine 200'ü aşkın Suriyeli, Edirne otogarında toplandı.

Sınırı geçmek üzere hareket eden otobüsler, jandarma ve polis tarafından durdurularak otogara çekildi. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Suriyelileri ikna eden polis ekipleri, Valilik tarafından tahsis edilen otobüslerle geldikleri illere geri gönderildi. İkna olmayanlar ise otogarda polis kontrolü altında bekleyişlerini sürdürüyor. Jandarma bölgesinde bir gece içerisinde binin üzerinde Suriyeli geldikleri yere geri gönderildi.

Güvenlik güçlerin yaptığı kontroller sonucunda her yıl binlerce kaçak göçmen Edirne’de yakalanıyor. Son günlerde Suriyeli göçmenlerin sayısında ciddi artış yaşanıyor. Edirne’de ikamet izni bulunmayan Suriyeliler ile diğer kaçak göçmenlerin şehre girişine izin verilmiyor. Polis ve jandarma ekipleri Edirne’nin giriş ve çıkışlarında 24 saat esaslı uygulamalar gerçekleştiriyor. Ancak buna rağmen Suriyelilerin Edirne’ye akışı hız kesmiyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224