Deprem sonrasında şehrin mikrobölgelemesi için yapılan çalışmaların ardından, 3 ayrı alanda detaylı zemin etüt çalışmalarına başlandığını belirten Hayrettin Güngör, Kayseri Yolu ile Trabzon Caddesi arasındaki bölgede rahatlama sağlanarak inşaat çalışmalarının başladığını ifade etti.

Kahramanmaraş'ta TUSAŞ Açıldı: Yerli Savaş Uçağı KAAN'ın Parçaları Üretilecek! Kahramanmaraş'ta TUSAŞ Açıldı: Yerli Savaş Uçağı KAAN'ın Parçaları Üretilecek!

trabzon_caddesi_3_0

Şehir merkezinde yapılan zemin etüt çalışmalarıyla ilgili olarak Güngör, fay hatları ve heyelan bölgesi ile ilgili Bakanlık koordinasyonunda akademisyenlerden oluşan bir ekip kurduklarını söyledi. Uzman ekibin sahada çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Güngör, fay hatları ve heyelan bölgesindeki durumun çalışmaların ardından netlik kazanacağını ifade etti.

bogazici_2

Yeni Kahramanmaraş'ın imarı ve inşası hızla devam ederken, zemin durumu netleştikten sonra yapılaşma konusunda karar alınacak. Bu çalışmaların sonucunda şehrin güvenli bir şekilde yeniden inşa edilmesi planlanıyor.