Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, programı kapsamında şehre gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya ile Şairler Tepesi’nde düzenlenen programda, 6 Şubat depremlerinde ampute edilen vatandaşlar ve aileleriyle bir araya geldi. Programda; TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Dr. Tuba Köksal, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu ve engelli STK temsilcileri de yer aldı.

ampute_vatandaslarla_program_4

Her Alanda Ciddi Aşama Kat Ettik

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Asrın felaketinin ardından el birliğiyle gösterdiğimiz çabalarla hamdolsun bu günlere geldik. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bakanlıklarımız, milletvekillerimiz, kardeş belediyelerimiz, kurum ve kuruluşlarımızla şehrimiz için gayretimizi sürdürüyoruz. Bu süreçte yanımızda olan herkese şükranlarımı arz ediyorum. Yeni Kahramanmaraş’ın imarı ve inşası noktasında süreçler hızlı bir şekilde ilerliyor. Daha dirençli, yaşanabilir ve modern bir Kahramanmaraş inşa ediyoruz. Kalıcı konutlarda önemli bir aşamaya gelindi. Ekim ayı sonu itibariyle kalıcı konutların teslimine başlanacak ve peyderpey devam edecek. Deprem sürecinde olduğu gibi bugün de yanımızda olan, desteklerini eksik etmeyen Genel Başkan Yardımcımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya’ya teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ampute_vatandaslarla_program_6

Kahramanmaraş Çözüm Üretici Şehir

Kahramanmaraş’ın deprem sonrası süreçte birçok şeye öncü olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Vahit Kirişci, “Yeni Kahramanmaraş’ı inşa etmek ve gelecek nesillere bırakmak için yoğun bir gayret içerisindeyiz. Şehrimiz deprem sonrası süreçte de hep çözüm üretici bir noktada yer aldı. Yerinde dönüşüm, Kahramanmaraş’ın ortak aklı olarak deprem bölgesine mâl oldu. Yine deprem sonrası 4 ilde inşa edilecek kamu konutları fikri de Kahramanmaraş’ta ortaya atıldı” dedi.