SDÜ’lü öğrencilerden Halep’e yardım kampanyası

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) öğrencileri, Halep için için yardım kampanyası başlattı.SDÜ öğrencileri Halep’te yaşananları kampüste toplanarak protesto etti. “Üşüme Kardeşim Biz Varız” adlı bir yardım kampanyası başlatan...

SDÜ’lü öğrencilerden Halep’e yardım kampanyası
Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) öğrencileri, Halep için için yardım kampanyası başlattı.
SDÜ öğrencileri Halep’te yaşananları kampüste toplanarak protesto etti. “Üşüme Kardeşim Biz Varız” adlı bir yardım kampanyası başlatan SDÜ Küresel Vizyon Topluluğu, Yeniler Topluluğu, Diriliş Topluluğu, Kalk Uyar ve Tasavvur Topluluğu, Osmanlı Türkçesi Topluluğu, Yoldaki İşaretler Topluluğu, Teknogirişim ve Robotik Topluluğu, Fizik Topluluğu, Alternatif Enerjili Araç Topluluğu, Genç Fenerbahçeliler Topluluğu, Süleyman Seba BJK Topluluğu ortak basın bildirisi yayınladı.

Öğrenci topluluklarından ortak bildiri
Aylardır abluka altında olan, insani yardım malzemelerinin dahi giriş yapamadığı Halep’te dünya tarihin en ağır bombardımanı ve sivil katliamlarından birinin yaşandığına dikkat çekilen bildiride "Cuma gününden bu yana ise ağır hava bombardımanına Rejim ve müttefiklerinin topyekûn bir şekilde giriştiği kara harekâtı eşlik ediyor. Halep’te 15 Kasım’dan bu yana Rejim ve müttefikleri tarafından: 2 bin hava saldırısı, 7 bin top atışı yapıldı. Ağır saldırılar sonucu çoğu sivil 2 bin kişi yaralandı, 600’den fazla şehit var. Sivillerimizin bir kısmı bombardıman bölgelerinde sıkışıp kaldı. Şimdi de Kadim Türk yurdu Halep yerle bir ediliyor. Dünyanın gözleri önünde Halep ölüyor. Koskoca bir tarih, koskoca bir medeniyet savaş tacirlerine kurban gidiyor. Tarih şahittir ki yıkılan sadece Halep değil insanlığın vicdanıdır. Halep’te katliam en şiddetli ve acımasız günlerini yaşıyor. Müslüman kadınlar ve çocuklar kaçırılarak tecavüz ediliyor. 6 kilometrekarelik bir alanda sıkışan ve tahliyelerine izin verilmeyen Halepli Müslümanlar sokaklarda diri diri yakılıyor. Son 2 günde yüzlerce kadına tecavüz edildiği bilgisinin yanısıra dünya ile irtibat kurabilen az sayıdaki Müslüman kadınlar tecavüze uğramamak için intihar fetvası beklediklerini söylüyor. Bu konudaki çağrımızı tekrarlıyor ve Halep’te gerçek bir ateşkes ilan edilmesini ve gerçek bir insani koridor açılmasını talep ediyoruz" ifadelerine yer verildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122