2021-2022 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Elbistanspor ile Kahramanmaraş FK (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü), 2022-2023 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de Kahramanmaraş'ı temsil edecek. Grup müsabakaları sonunda Gruplarını birinci sırada tamamlayan on dört takımın karşılaşacağı Play-Off müsabakalarının ardından, dokuz takım TFF 3. Lig'e çıkmaya hak kazanacak.

BAL’DA GRUPLARI BELİRLENDİ
Amatör İşlerden Sorumlu TFF İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez başkanlığında toplanan Bölgesel Amatör Lig çalışma grubu, 2022-2023 sezonu Bölgesel Amatör Lig gruplarını belirledi. 80 ilden 196 takımın katılacağı Bölgesel Amatör Lig, 14'er takımın yer aldığı 14 gruptan oluştu. Grup müsabakaları sonunda gruplarını birinci sırada tamamlayan on dört takımın karşılaşacağı Play-Off müsabakalarının ardından, dokuz takım TFF 3. Lig'e çıkmaya hak kazanacak. 01-02 Ekim 2022 tarihlerinde başlayacak olan 2022-2023 sezonu BAL müsabakaları fikstür çekimi ise Eylül ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek.

KAHRAMANMARAŞ FK HAZIRLANIYOR, ELBİSTAN SESSİZ
2022-2023 Sezonunda BAL’da mücadele edecek olan Kahramanmaraş Futbol Kulübü, Yeni sezon hazırlıklarına başladı. Yeni sezona isim ve logo değişikliği yaparak başlayacak olan Kahramanmaraş Futbol Kulübü Amatör Ligde şampiyonluk kupasını kaldırdığı Batıpark Futbol sahasında top başı yaparak sezona start verdi. Takımın yeni Teknik Direktörü Ercan Kul olurken yardımcıları Ali Gitmiş, Hamit Öğüt, Cem Alemdağ, kaleci antrenörü ise Ali Yaman olarak belirlendi. Hedefi 3.lig olarak belirleyen Kahramanmaraş Futbol Kulübü, takıma transferlerle takviyeler yaptı. Batıpark futbol sahasında 6 Ağustos Cumartesi günü sezonun ilk antrenmanını yaparak start veren Kahramanmaraş FK, birinci etap çalışmasını yeni teknik direktörü Ercan Kul yönetiminde yaptı. Kahramanmaraş Futbol Kulübü 18 Ağustos’ta ise Bolu kampı ile güç depolamaya başladı. Kahramanmaraş’ın diğer temsilcisi Elbistanspor ise Kongre sonrası sessizliğe büründü.