Sütçü İmam Mahallesi Pınar Apartmanında arama kurtarma çalışması yapan ekiplerin zamanla yarışı sonrası 4-5 saatlik çalışma ile önce Muhammed Enes Yeninar ardından da ağabeyi Abdülbaki Yeninar enkazdan şuuru açık olarak çıkarılarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ)  Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

cscsaascascsasa-wMMU.jpg

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, kardeşlerin durumu hakkında yetkililerden bilgi alarak, iki kardeşin de durumlarının iyi olduğunu, iki kardeşin de sağlıklı olarak çıkarılması tüm Türkiye’nin yüzünü güldürdüğünü ifade etti.

sascacascsa-KayA.jpg

17 yaşındaki Muhammed Enes, “Yanımızda erzak da vardı. Ancak protein tozu içtik. Bir asker ağabeyimiz var. Mehmet abi onun geleceğini de biliyordum. Askerlerin sesleri gelince ferahladık. Daha sonra önce beni sonra ağabeyimi çıkardılar.” dedi.

6-26
Ağabeyi 21 yaşındaki Abdülbaki Yeninar da inancını kaybetmediğini, kurtulacağını bildiğini vurgulayarak, “Kardeşim vücut yapıyor, sporla ilgileniyor. Onun protein tozları vardı. Onu kullandık. İçim çok rahattı. Kurtarılacağımı biliyordum. Dua ettik enkaz altınayken.” dedi.

1-77