Merkez Onikişubat ilçesinin Akçakoyunlu Mahallesindeki Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan Beden eğitimi öğretmeni Seher Kocabaş 6 Şubat'ta meydana gelen depremde hayatını kaybetti. Seher öğretmenin vefatı, aileleri kadar görev yaptığı okuldaki meslektaşları ve öğrencilerini de derinden üzdü. Asrın felaketi olarak adlandırılan ve 6 Şubatta Kahramanmaraş’ı yerle bir eden Deprem’de şehit olan Seher Kocabaş’ın ismi uzun yıllar okulda spor salonu olsun diye uğraştığı ve Kahramanmaraş’ın Salon sporlarında yükünü aldığı Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi spor salonunun ismi Seher Kocabaş Spor salonu olarak ismi yaşatılacak.

Okul Müdürü Fatih Mehmet Gökçe, depremde öğretmenlerinin vefat ettiğini belirterek, "Şehit olan öğretmenimizi duaya sebebiyet oluşturmak adına, onları unutmamak ve unutturmamak adına ve spor salonunun yapımında büyük emekleri nedeni ile spor salonumuzun ismini Seher Hocamızın ismini verdik" dedi.

Spor salonunun yapılmasında çabaları olan Basketbol Antrenörü Serdar Gökçe ise, "6 Şubat'ta okulumuzda çalışan Seher öğretmenimizi kaybettik. Tabi acımız büyük, bu acıyla yaşamayı öğrendik fakat şehit olan öğretmenimizi duaya sebebiyet oluşturmak adına, onları unutmamak ve unutturmamak adına okulumuzun spor salonu onun ismi ile taçlandırmak için çaba gösterdik ve okul tarafından da olumlu karşılanması ile spor salonumuzun ismi Seher Kocabaş spor salonu olarak değiştirilecektir. Onu özlemle anarken biricik kızı benimde sporcum Dila Cansu Kocabaş sağ olsun deprem dolayısı ile taşındığı şehirden davetimiz üzerine okulumuza geldi Kendisine burada bu müjdeli haberi verdik o da çok duygulandı” İfadelerini kullandı.