Kahramanmaraş'ta 22 Temmuz 2022 - 03 Ekim 2022 tarihleri arasında trafik, Drone ile denetlenecek!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada; 'Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde "algılanan yakalanma riski duygusunun" sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, şehirlerarası karayollarında gözlenen "sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek" gibi ihlallerin önlenmesine yönelik olarak hava durumunun elverdiği ölçüde havadan özel trafik denetimi Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüklerimiz tarafından yapılmaktadır.

İlimizde trafiğin yoğun olduğu güzergahlar ile kavşak konumunda olan kesimlerde,22 Temmuz 2022 - 03 Ekim 2022 tarihleri arasında ilimizde hava araçlarıyla (Drone) trafik denetimi gerçekleştirilecektir.

Kahramanmaraş'ta Mısır Tarlasına Kenevir Eken 1 Kişi Yakalandı! Kahramanmaraş'ta Mısır Tarlasına Kenevir Eken 1 Kişi Yakalandı!

Havadan yapılacak denetimler; sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, Kırmızı Işık İhlali, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek gibi kural ihlali yapan araçlar başta olmak üzere trafik kazalarına sebep olan diğer ihlallerde takip edilmektedir.' İfadelerine yer verildi.