Etkinliğe İHH Mütevelli heyeti üyesi Yavuz Dede, Kahramanmaraş milletvekili ve İç İşleri Komisyon Başkanı Celaleddin Güvenç, STK temsilcileri ve çok sayıda yetim gönüllüsü katıldı.
İHH Kadın kollarının öncülüğünde düzenlenen ve 16 STK’nın destek verdiği mazlumlara destek kahvaltısında dünya mazlumlarına, yetimlere destek verilmesinin ve iyilik hareketinin her zaman devam etmesi gerekliliğine değinildi.
15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen etkinlik kahvaltı sonrası, Kur’an Tilavetyle devam etti.
Etkinlikte, bir gencin dokuduğu Türk Bayrağı ise, açık artırma usulüyle 10 bin liraya satıldı.

photo1674395373
İHH Kahramanmaraş İnsani Yardım Derneği Başkanı Avukat Yusuf Bülbül, burada yaptığı açıklamasında; “Burada bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Kahramanmaraş sivil toplum kuruluşlarımızın hanım kollarının öncülüğünde başlattığımız bir kahvaltı programında tekrar bir araya geldik. Bu 16 sivil kuruluşumuzun hanım kollarına, hanım kardeşlerimize burada özellikle teşekkür ediyorum. Bu kahvaltı programına çok büyük emek verdiler. Hepsinin eline emeğine sağlık. İnşallah bu birliktelik ruhuyla bir sinerji oluşturalım. Bu sinerjiyle daha çok mazluma ulaşarak iyilikleri çoğaltalım”dedi.
Ardından İç İşleri Komisyon Başkanı Celaleddin Güvenç ise, “Değerli bacılarım, kardeşlerim, Allah’a hamd olsun bir Pazar sabahı iyilik başlığıyla bir arada bulunuyoruz. Buna vesile olan sivil toplum kuruluşlarına, iyilik hareketinin öncülerine saygılarımı ve muhabbetlerimi sunuyorum. Kıymetli dedim gerçekten kıymetli. Medeni denilenlerin kitap yaktığı, medeni denilenlerin doymaz bir şekilde insanları sömürdüğü, öldürmeyi çok iyi bildikleri bir dönemde güzel şehrimizde sadece iyilik için toplanmak yeryüzündeki bir vaha hükmündedir” diye konuştu.

photo1674395373 (1)
Son olarak konuşan İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Yavuz Dede’de, “İHH İnsani Yardım Vakfı biliyorsunuz 1992 yılında Bosna savaşıyla beraber kurulmuş ve şuan 30 yılı geride bırakmış bir iyilik hareketi. İnsani yardım kurumu. Ve 30 yıllık sürecin içerisinde Rabbime hamd olsun, sadece Bosna ile ilgili vermiş olduğumuz destekler ve rabbimin bereketlendirmesiyle beraber şuan dünyanın 120 ayrı ülkesinde insani yardım yapacak bir kapasiteye geldik. İnsanların yardım etmesi gerçekten büyük emek..İnsanların, mazlumların, yetimlerin duasıyla gerçekleşen bir hadise” şeklinde konuştu.