Mahir Ünal, Referandum Kampanyasının Beyin Takımında

Referandumda özellikle kararsız seçmenin nasıl ikna edileceği konusunda ince eleyip sık dokuyan AK Parti'de kampanyayı yürütecek beyin takımı oluşturdu. Beyin takımı içerisinde Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'da yer alıyor.

Mahir Ünal, Referandum Kampanyasının Beyin Takımında

Referandumda özellikle kararsız seçmenin nasıl ikna edileceği konusunda ince eleyip sık dokuyan AK Parti'de kampanyayı yürütecek beyin takımı oluşturdu. Beyin takımı içerisinde Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'da yer alıyor.

Cumhurbaşkanlığı sistemini içeren anayasa değişikliği referandumu için gün sayılırken, Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti yönetimi ise yürütülecek kampanya için ortak bir strateji grubu oluşturdu.

ERDOĞAN'IN 4 BAŞDANIŞMANI DA EKİBİN İÇİNDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım’ın, referandum kampanyasında kullanacağı söylemlerden, kamuoyunun beklentilerine verilecek cevaplara kadar her alanda bir yol haritası belirlenecek. Kampanya stratejisini belirlemek üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanları ile AK Parti yöneticilerinin yer aldığı ortak bir ekip oluşturuldu. Edinilen bilgilere göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında oluşturulan strateji grubunda AB Bakanı Ömer Çelik, AK Parti milletvekilleri Mahir Ünal ve Mücahit Aslan bulunacak. Cumhurbaşkanı baş danışmanları Özlem Zengin, Mehmet Uçum, Yiğit Bulut ve Şükrü Karatepe de bu ekipte yer alacak.

FARKLI İLLERE GİDECEKLER

 Strateji ekibi, daha önceki seçimlerde kullandığı yöntemi bu referandum kampanyasında da uygulayacak. Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın mitinglerine katılanların nabızları tutulacak, AK Parti ile Cumhurbaşkanı arasında söylem birliğini oluşturulacak. Anlık telefon anketleri veya miting alanında toplananlarla yapılacak anketlerle yeni söylem veya stratejiler devreye sokulacak. Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın gideceği illerde verilecek mesajlar bu ekip tarafından belirlenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gittiği yerlere Başbakan gitmeyecek. Her ikisi için farklı programlar hazırlanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cenk
cenk - 2 yıl Önce

Evet en zor işleri verdiler hep? Buna zor demek ne kadar doğru olur bilmiyorum ama Oslo Görüşmelerinde, Dolmabahçe Mütabakatında hep Sayın Ünal'ın imzası vardı.Sonuçları tam bir felaketle, hüsranla ve başarısızlıkla bitti. Sonrasında Sayın Ünal'a farklı bir misyon-görev daha yüklendi. FETÖ'nün sorumlularını tespit etmek, Atatürk ve Atatürkçüleri hedef yapmak. Elbistan'daki parti toplantısındaki konuşmasında ''FETÖ'nün sorumlusu Kemalist düşüncedir'' demişlerdir. Bu kadar vahim ve aciz bir düşünceye ve kanaate varmıştır, kendince aranan suçluyu tespit etmiştir. Çooook engin bir analisttir kendileri, icracı ve teorisyendir, bir ara sayın cumhurbaşkanımızın konuşma metinlerini dahi yazmıştır.İlahiyatçıdır ama Kültür ve Turizmden de çok iyi anlar. Bence Sayın Cumhurbaşkanımızı kamuoyu önünde söylemleri ile zor durumda kalmasına en büyük katkıyı yapanlardan birisidir. Diğeri ise Yasin Aktay'dır. Benim için bir mahsuru yok,Buyursun gelsin. Kararımızı çoktan verdik, çayımızı içer gider.

çağrı
çağrı - 2 yıl Önce

vAllaha begendim bu beyefendi çok büyük işler yapmıştı eminim bununda içine eder

özgüR
özgüR - 2 yıl Önce

insan içine çıkmaması gerekenler hala utanmadan, sıkılmadan çıkıp dikatörlük için insanlardan yardım isteyebiliyorlar. bu kavga ak parti, chp, mhp kavgası değil beyler. bu kavga Cumhuriyet kavgası, demokrasi kavgası, özgürlük kavgasıdır. rejim değişikliğine gidiliyor. bu güzelim ülke bir kişi tarafından yönetilemeyecek kadar büyük bir ülkedir. ülkeni ve çocuklarının geleceğini düşünüyorsan HAYIR demelisin. pkk ve fetö terör örgütleri tarafından kandırılan bu yönetin şimdi kalkmış seksen milyonu kandırmaya çalışıyor. sakın kanma.

MİSAFİR
MİSAFİR - 2 yıl Önce

Fetöye ne istediler de vermedik sözünü acıklayacak mı acaba

ALİ
ALİ - 2 yıl Önce

Dolmabahçe görüşmesınıde açıklayacak mı

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 2 yıl Önce

peki bu başkanlık sisteminin hiç mi olumsuz bir tarafı yok.Yani on numara hatasız bir sistem mi.Diyelim ki erdoğan çok iyi bir başkanlık yapar/yaptı,peki sonraki gelen nasıl biri olacak,tüm yetkiler elinde olan zalim bir yönetici gelirse kim kurtaracak bu memleketi....

hasan
hasan - 2 yıl Önce

ak partiye oy veren kişi olarak vede referanduma evet diyen kişi olarak vAllahi bu adamı sevemedim gitti. ama önemli değil önemli olan vatan gerisi yalan.. ta. ta. tan

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner235

banner154

banner224