Başkan Fırat Görgel, yapılan çalışmalarla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Tarihi Maraş Kalesi ve Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi'nin tadilatı başlıyor. Kapalı Çarşı'daki zarar gören işyerlerinin onarımı için belediyemiz projeyi hazırlıyor ve tamamlanmasının ardından restorasyon çalışmalarına başlayacağız. Tarihi Ulu Camii ve Taşhan'ın restorasyonu büyük bir titizlikle sürdürülüyor. Depremde yıkılan Saraçhane Camii ise yeniden inşa ediliyor. Restorasyon projelerinin tamamlanmasıyla şehrimizdeki tarihi mirasları hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız."

Genç Eğitim Sendikası TBMM'ye Öğretmenlerin Güvenliği İçin Önerilerde Bulundu Genç Eğitim Sendikası TBMM'ye Öğretmenlerin Güvenliği İçin Önerilerde Bulundu

Başkan Görgel, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a Kahramanmaraş'a gösterdiği ilgi ve destek için teşekkür ederek, projelerin tamamlanmasıyla şehrin tarihi zenginliklerinin yeniden canlanacağını vurguladı. Bu çalışmaların, Kahramanmaraş'ın kültürel ve turistik potansiyelini artırarak bölgeye katkı sağlayacağına olan inancını da dile getirdi.