Bir satış temsilcisiyle alış-veriş yapan ve o anda yaptıkları telefon görüşmesi kendisinden habersiz bir şekilde kayıt altına alındığı belli olan video da, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan'ın, MHP ve ülkücü camiayı karalayıp skandal sözler sarf ettiği gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu konuşmaların sosyal medyada geniş şekilde yer alması sonrası Kahramanmaraş Ülkü Ocaklarında geçmiş dönemde görev almış başkanlar ve yöneticiler İl Başkanlığı binasına gelerek, İl Başkanı Ertuğrul Doğan’ı istifaya davet ettiler.

Polis ekipleri tarafından geniş güvenlik önleminin alındığı basın açıklamasında, şu ifadeler kullanıldı:
Eski Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Nusret Güloğlu; 

Bundan 2 ya da 3 gün önce talihsiz bir ses düştü. Beni tanıyan her ülküdaşım bilir ki benim bu davadan hiçbir beklentim yok, ben bu davanın bir neferiyim. Ki bugün benle olanlar da bu davadan beklentisi olmayan garip, yiğit kardeşlerim. Ülkücüler ve MHP’liler bu hayatta hiçbir zaman dolandırıcı olmadı. Bu dolandırıcı diyen zatı muhterem mevcut İl Başkanı Ertuğrul Doğan’ı ben bugün burada görmek istemiyorum. Şurada oturmasını isterdim, bunun izahını yapmasını isterdim.  İl başkanın şuan burada görmek isterdim ama yokmuş burası bizim burası benim evim buna hiç kimse karışamaz. Hiç kimse bizi hiçbir şeye zorlayamaz. Biraz önce söyledim. Eski ülkü ocakları başkanı Akdeniz Bölge başkanı 27.dönem MHP Milletvekili olarak bunu kabul etmiyorum. Bugün eski bir dava arkadaşım abim amcam Ertuğrul Doğan’ın olmasını isterdim. Hiçbir ülkücü ne sahtekâr ne dolandırıcı olmaz. Sosyal medyada bir açıklama yapsaydık buraya 3 bin 4 bin kişi daha fazla toplardık. Sadece gizli tuttuk davamıza zarar vermemek adına ve bugün buraya geldik. Biz MHP’liler buradan çıktıktan sonra hain ilan edileceğiz umurumuzda değil, çünkü hiçbir ülkücü bu hareketten bir şey beklemiyor. Bundan dolayı da gönlümüz rahattır. Gerisi de umurumuzda değil ama Polisin gelip bu mekânda benim evimde sus demesi zor. Bunlar ve bunların arkasında olanlar hiçbir ülkücüyü yolundan döndüremez.

whatsapp-image-2022-10-10-at-142739

Eski Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Dizibüyük;

Bu kutsal devamızı her ne sebeple olursa olsun, her ne şart altında olursa olsun kimse zan altında bırakma yetkisine sahip değil. Bunu mesnetsiz bir açıklama yapıp kendi menfaat ve çıkarları için bir şekilde kullanıp geri de bunu mağsumiyetleştirmeye çalışanlardan bugün buradaki temiz ülkücüler, bu yolda binlerce emekler vermiş, bedeller ödemiş ülkücüler olarak niçin böyle bir açıklama yapıldığını sormak için geldik. Lakin geldiğimizde teşkilatın için boşalttıklarını hiçbir kimsenin olmadığını ve aslında bu davayı ne kadarda umursamadıklarını bir kez daha görmüş olduk.

Mehmet Yiğit;

Ertuğrul Doğan’ın yaptığı açıklama için buradayız. Şimdi bu koltuk MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin koltuğu. Başbuğ’un mirası. Ertuğrul Doğan bu koltuğu götüremiyor. Adamda kapasite yok. En son ki beyanatında ülkücülerle iş yapmayın, sahtekâr diyor. Herkes kendi kendini tarif eder. Ertuğrul Doğan’ın namusuyla terbiyesiyle bir an önce yönetimiyle beraber bu partiden istifa etmesini talep ediyoruz.