Onikişubat İlçesinde bulunan Esad Coşan Camii'nden başlayan yürüyüş, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önünde devam etti. Kalabalık, tekbirler eşliğinde yapılan yürüyüşte İsrail'i lanetleyen sloganlar attı ve Filistin için dualar gerçekleştirdi.

Mitingde, özellikle ABD'nin yanı sıra batılı ülkelerin desteklediği İsrail'in Filistin'e yönelik uyguladığı politikalar sert bir şekilde eleştirildi. Göstericiler, yürüyüş sırasında Hamas'ı ve Filistin'i destekleyen sloganlar attı, İsrail ve ABD aleyhinde protesto içerikli sloganlarla seslerini duyurdu.

photo1702293101 (1)

Kahramanmaraş'ta Yazıcıoğlu Davası: İddialar ve Savunmalar Ortaya Konuldu! Kahramanmaraş'ta Yazıcıoğlu Davası: İddialar ve Savunmalar Ortaya Konuldu!

Yürüyüş sonrasında toplanan göstericiler, Kahramanmaraş Özgür-Der Başkanı Celal Kurşun'un konuşmasını dinledi. Ardından platform sözcüsü Süleyman Erayman'ın basın açıklaması geldi. Mikrofon daha sonra dua için Ömer Faruk Şirikçi'ye geçti. Dua sonrasında duygusal bir an yaşandı; İngilizce bir konuşma yapan Meryem Kurşun adlı çocuk, gözyaşlarına hakim olamadı.