Etkinliğe Millî Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, KfW Kalkınma Bankası Güneydoğu Avrupa ve Türkiye Direktörü Klaus Müller, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Birimi Başkanı Angel Gutierrez Hidalgo, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, rol model sporculardan Atıcılık Avrupa ve Dünya Şampiyonu Safiye Sarıtürk, Bedensel Engelliler Yüzme Avrupa İkincisi Sevilay Öztürk, Bedensel Engelliler Yüzme Dünya Şampiyonu Beytullah Eroğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, okul öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

WhatsApp Image 2022-11-09 at 15.40.07 (4)

Etkinlik programında ilk olarak Kahramanmaraş Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan ve Kahramanmaraş’a özgü ürünlerin tanıtıldığı sergi gezildi. Ardından İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, İnşaat ve Emlak Genel Müdürü Umut Gür, KfW Kalkınma Bankası Güneydoğu Avrupa ve Türkiye Direktörü Klaus Müller, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Birimi Başkanı Angel Gutierrez Hidalgo karşılama konuşması gerçekleştirdi.

WhatsApp Image 2022-11-09 at 15.40.07 (6)

Okul gezisinin ardından Atıcılık Avrupa ve Dünya Şampiyonu Safiye Sarıtürk, Bedensel Engelliler Yüzme Avrupa İkincisi Sevilay Öztürk, Bedensel Engelliler Yüzme Dünya Şampiyonu Beytullah Eroğlu, öğrencilere yönelik “Gençlik Buluşması” söyleşisi gerçekleştirdi.

WhatsApp Image 2022-11-09 at 15.40.07 (5)

Söyleşinin akabinde okulda gerçekleştirilen satranç ve basketbol turnuvalarında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Program, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen müzikal etkinliği ile son buldu.

WhatsApp Image 2022-11-09 at 15.40.08 (2)

Diğer yandan Avrupa Birliği mâlî desteği ile Millî Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan eğitim altyapısı projelerinde ilimiz için planlanan 20 okulun 13‘ü tamamlandı.