6 Şubat depremlerinin ardından Kahramanmaraş’ı tüm alanlarda yeniden yapılandırmak için yoğun çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi, şehir genelindeki altyapı projelerine de hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede, Çağlayancerit’in Helete Mahallesi’nde gerçekleştirilen altyapı çalışmaları öne çıkıyor. KASKİ Genel Müdürlüğü önderliğinde yürütülen çalışmalarla birlikte, bölgeye modern içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı kazandırılması hedefleniyor.

Kahramanmaraş'ta Fetih Bulvarı'nda Yol Yenileme Çalışmaları Tamamlandı Kahramanmaraş'ta Fetih Bulvarı'nda Yol Yenileme Çalışmaları Tamamlandı

Helete 4

Yatırımın Detayları ve Hedefler

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Rüstem Keleş ve beraberindeki heyet, proje alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında güncel bilgiler aldı. Dr. Keleş, saha ziyaretinin ardından yaptığı değerlendirmede, “Asrın felaketinde zarar gören altyapı hatlarımızın yenilenmesi için şehir genelinde kesintisiz bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Helete’de başlatılan içmesuyu şebeke yenileme projesinde önemli ilerlemeler kaydedildi. Toplam maliyeti 136 milyon TL olan projemiz, yıl sonuna kadar tamamlanarak Helete’nin içmesuyu ve kanalizasyon sorunlarını büyük ölçüde çözecek. Bu başarıda emeği geçen herkese ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Helete 6

Vatandaşlardan Olumlu Geri Dönüşler

Helete Mahallesi sakinleri, yapılan bu önemli altyapı yatırımıyla birlikte yaşam kalitelerinin artacağına olan inançlarını dile getiriyorlar. Yeni içmesuyu hattı ve kanalizasyon altyapısının tamamlanmasıyla birlikte, mahallenin daha sağlıklı ve modern bir çevreye kavuşacağına dikkat çekiyorlar.