Kahramanmaraş'ta 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerde birçok kamu ve özel hastane binası hasar gördü.

image-32

Depremin etkisiyle zaten yetersiz olan hastane altyapısında sorunları daha da arttı. Özellikle özel hastanelerin yüksek muayene ücretleri ve devlet hastanelerindeki uzun kuyruklar, vatandaşları mağdur ediyor.

Müteahhit Avşaroğlu: '18 aydır tutukluyum ve kaçmayı hiç düşünmedim' Müteahhit Avşaroğlu: '18 aydır tutukluyum ve kaçmayı hiç düşünmedim'

o1

Kahramanmaraş'a depremler sonrasında Türkoğlu'na 120, Nurhak'a 50, Onikişubat'a 400 yatak kapasiteli acil durum hastanesi, Dulkadiroğlu'na 400 yataklı "Ferhuş Sağlık Kompleksi" ve Onikişubat'a 1000 yataklı "Kahramanmaraş Şehir Hastanesi" yapılması planlanmıştı. Ancak, depremin yıl dönümü yaklaşmasına rağmen bu hastanelerden birinin bile hala tamamlanmamış olması, vatandaşlarda tepkilere neden oluyor.

image-32

Özellikle özel hastanelerin muayene ücretlerindeki yükseklik ve devlet hastanelerindeki yoğunluk, sağlık hizmetlerine ulaşımı zorlaştırıyor. İleri tarihlere verilen randevulardan bezmiş Kahramanmaraşlılar, sağlık sorunlarının giderilmesi için hastanelerin bir an önce hizmete açılmasını bekliyor.

HABER: DİLEK NUR