Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Aralık ayı itibariyle su tarifelerine yeni bir düzenleme yaptı. Zam Oranları ve Güncel Fiyatlar Kasım ayında 10,01 lira olarak belirlenen su fiyatları, Aralık'ta KDV hariç 10 lira 35 kuruş olarak güncellendi.

su-tarife-maras

Depremzedelerden gelen tepkiler, su fiyatlarındaki bu artışın adeta tuz biber ektiği yaralara tuz bıraktığını gösteriyor. vatandaşlar, su kullanımının zorunlu bir ihtiyaç olduğunu, ancak artan maliyetlerin hayatlarını daha da zorlaştırdığını dile getiriyor.

Kahramanmaraş'ta Penta Park Faciası: Müteahhit Depremde Ölenleri Suçladı! Kahramanmaraş'ta Penta Park Faciası: Müteahhit Depremde Ölenleri Suçladı!

KASKİ yetkilileri ise su fiyatlarındaki zammın altyapı yatırımları, bakım-onarım maliyetleri ve enerji giderlerindeki artış gibi nedenlerle kaçınılmaz olduğunu belirtiyor. Ancak, depremzedelerin ekonomik durumu göz önüne alındığında, bu zammın sosyal bir sorun yarattığı da açıkça görülüyor.

HABER: DİLEK NUR