Kahramanmaraş'ta F.E (70 yaş, emekli) isimli şahsa iletişim yolu ile kendilerini polis, asker ve savcı olarak tanıtan şüpheli şahıslar, müştekinin ikametine gelerek altın ve paralarını alıp izlerini kaybettirdiler.

Kahramanmaraş'ta Cinsel İstismar Ve Alıkoyma Suçundan 28 Yıl Hüküm Giymiş Firari Yakalandı! Kahramanmaraş'ta Cinsel İstismar Ve Alıkoyma Suçundan 28 Yıl Hüküm Giymiş Firari Yakalandı!

Edinilen bilgiye göre Kahramanmaraş'ta özellikle yaşlı şahıslara, dolandırıcılar tarafından telefonla ulaşılarak, kendilerini polis, savcı ve asker olarak tanıtıp, sözde kimliklerinin hırsızlık veya kuyumcu soygunu yapan şüphelilerin üzerinden çıktığı  bahisle, dolandırıcılık olayları gerçekleştirildiği belirlendi.

Ekipler tarafından faili meçhul olayların aydınlatılması ve şüphelilerinin yakalanmasına yönelik yapılan geniş kapsamlı çalışmalar sonucunda, olayı gerçekleştiren şüphelilerin eşkâlleri ve araçlarının belirlemesi üzerine çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Aynı şüphelilerin araçla Kahramanmaraş'a 31.05.2022 günü tekrar geldiklerinin belirlenmesi üzerine polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda olayı gerçekleştiren Ö.B (52 yaş) ve N.E (54 yaş) isimli şüpheli şahıslar kıskıvrak yakalandı. Yakalanan şüpheliler çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı.