Kahramanmaraş’ta üst üste evi ve imalathanesi yanan tarhana üreticisi Mesut Küçükçakır’ın kundaklama iddialarına Kahramanmaraş Tarhana Üreticileri ve Sanayicileri Derneği’nden açıklama geldi. Açıklamada; kundaklama işini yapan şüphelinin, Mesut Küçükçakır ile husumetli olduğu ve emniyet güçlerince yakalandığı belirtilerek dernek tüzel kişiliği ve başkanı Halit Yeninar tarafından Mesut Küçükçakır hakkında maddi manevi tazminat davası açılacağı kaydedildi.
Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Kanuni Mahallesi’nde tarhana üretimi ve satımı yapan Mesut Küçükçakır’a ait ev ve imalathanede çıkan yangın ve sonrasında meydana gelen olaylara ilişkin bir açıklama da Kahramanmaraş Tarhana Üreticileri ve Sanayicileri Derneği Başkanı Halit Yeninar’dan geldi. Açıklamada; Mesut Küçükçakır’a ait ev ve imalathanede çıkan yangının sorumlusu olarak tarhana üreticilerinin hedef gösterilmesini eleştiren Başkan Yeninar, söz konusu iddiaları gündeme getiren Küçükçakır hakkında davacı olduklarını ifade etti.

Yeninar, şu açıklamalarda bulundu: “Bildiğimiz üzere 5 Mayıs 2022 tarihinde Kanuni Mahallesi’nde ikamet eden, Gül Pastanesi adındaki iş yerini çalıştıran tarhana üreticisi ve satıcısı olan Mesut Küçükçakır kardeşimizin önce evi sonra imalathanesi ve tekrar evi kundaklanmıştır. Bu olaylar dizisinde Mesut Küçükçakır, şüpheli olarak derneğimizi ve dernek başkanı olarak şahsımı; evimi, iş yerimi kundaklattı diyerek şikayetçi olmuştur. Bu olay, sosyal medyada ve halk arasında, derneğimiz ve tarhanacı esnafımız yaptırıyormuş gibi lanse edilmiştir. Bu yüzden dolayı derneğimiz ve tarhanacı esnafımız zan altında kalarak mağdur olmuştur. 6 Mayıs 2022 Cuma günü Emniyet Müdürlüğü’müzün kurduğu özel ekip, olayların failini yakalamıştır. Kundakçının ifadesi sonucu olayın, Kahramanmaraş Tarhana Üreticileri ve Sanayicileri Derneği ile tarhanacı esnafımızla alakası olmadığı anlaşılmıştır. Duyumlarımıza göre kundakçıyla Mesut kardeşimizin arasında bir namus meselesi olduğu, hedef şaşırtmak için derneğimizin, şahsımın ve tarhanacı esnafımızın ismi zikredilmiştir. Vuku bulan bu hadiseler sonucunda Kahramanmaraş Tarhana Üreticileri ve Sanayicileri Derneğimiz ve şahsım tarafından Gül Pastanesinin sahibi Mesut Küçükçakır hakkında, uğradığımız mağduriyet ve gördüğümüz zararlardan dolayı maddi manevi tazminat davası açarak haklarımızı arama kararı aldık. Kahramanmaraş halkımıza ve esnafımıza duyurulur.”