BESYO’dan kardeş okul kampanyası

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (KMÜ BESYO) öğrencileri bu yıl kardeş okul olarak seçtikleri Şırnak Cizre Şehit Sait Atak Ortaokuluna çeşitli hediyeler gönderdi.KMÜ BESYO’dan mezun olup Cizre Şehit...

BESYO’dan kardeş okul kampanyası

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (KMÜ BESYO) öğrencileri bu yıl kardeş okul olarak seçtikleri Şırnak Cizre Şehit Sait Atak Ortaokuluna çeşitli hediyeler gönderdi.

KMÜ BESYO’dan mezun olup Cizre Şehit Sait Atak Ortaokuluna atanan öğretmen arkadaşlarının görev yaptığı okulu kardeş okul seçen KMÜ öğrencileri, ihtiyaç sahibi öğrencilerin beden eğitimi ve spor derslerinde kullanmak üzere dört futbol topu, dört voleybol topu, dört basketbol topu, iki badminton raketi, iki atlama ipi, bir masa tenisi raketi ve topların havasını şişirmek için pompa gönderildi. Okulun 20 kişiden oluşan 6/D sınıfı için ise, okuma kitabı, kalem, silgi, defter ve giysiden oluşan hediyeler hazırlandı.

“Yardımlaşma ve dayanışma hayatın her alanında önemli yer tutmalı“

Etkinliğin koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Veysel Temel, derslerin dışında bu tür sosyal aktiviteler sayesinde öğrencilerin birlik ve beraberlik duygularını derinden yaşadığına dikkat çekerek, "Bu gibi faaliyetler sayesinde birer öğretmen adayı olan öğrenciler sosyal yardımlaşma ve dayanışma konusunda hem bilgi edinmiş oluyor hem de bunu gelecek nesillere aktarabiliyor. Yardımlaşma ve dayanışma kavramları yalnızca okul içerisinde değil, hayatın her alanında önemli bir yer tutmalıdır. Çünkü bu kavramlar beraberinde birçok iyilik getirir" dedi.

Yrd. Doç. Temel, BESYO öğrencilerinin nisan ayı içerisinde de Ermenek’teki 19 kişilik bir okul için aynı şekilde yardımda bulunacaklarını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER