Kahramanmaraş'ta Son 1 Yılda 53 Kişi İntihar Etti! Kahramanmaraş'ta Son 1 Yılda 53 Kişi İntihar Etti!

Dulkadiroğlu ilçe sınırları içerinde yer alan Umutkent Konteynerde Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ve Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, depremzede çocuklar için kütüphane kurdu. Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Koç Umutkent Konteyner Kenti'ndeki açılışta, kıymetli bir açılış için bir araya gelmelerine rağmen duygulanmamanın mümkün olmadığını söyledi.

Zor depremin ardından bir yıl geçtiğini hatırlatan Yılmaz, "50 binin üzerinde canımızı kaybetmişiz. Burada bulunan herkesin bir yakını ahirete göçmüş ama bir yandan da hayat devam ediyor." diye konuştu.
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ise kitap ve kütüphane programlarının kendilerini hem gururlandırdığını hem de mutlu ettiğini söyledi.

photo1707145552 (1)
Okuma alışkanlığı yüksek olan ülkelerdeki lise çağındaki gençlerin günlük 5-6 bin kelimeyle konuşmasına karşın Türkiye'de bu oranın yarı yarıya olduğunu belirten Arslan, bu yüzden Türkiye'deki okuma alışkanlığının geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.
Bölgenin en büyük kütüphane olma özelliğine sahip mekanda depremzede çocuklar, sıcak ortamda günün her saatinde gelip ders çalışabilecekler.