Başkan Yıldızkaya: Milli Parkdaki tarihi eserler koruma altına alınacak

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Sakarya Meydan Muharebesi Milli Parkı'nı yakından takip ettiğini söyleyerek parkdaki tarihi eserleri koruma altına alacaklarını belirtti.Şubat ayında Orman ve Su İşleri Bakanlığında yapılan...

KÜLTÜR-SANAT 24.03.2015, 13:57
Başkan Yıldızkaya: Milli Parkdaki tarihi eserler koruma altına alınacak
banner257
Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Sakarya Meydan Muharebesi Milli Parkı'nı yakından takip ettiğini söyleyerek parkdaki tarihi eserleri koruma altına alacaklarını belirtti.

Şubat ayında Orman ve Su İşleri Bakanlığında yapılan toplantıda parkla ilgili tekliflerini yetkililerle paylaştıklarını ve yazılı olarak iletiklerini söyleyen Yıldızkaya şöyle devam etti: "İlk olarak Milli Park tabelasını Polatlı topraklarına diktirdik. Bu Polatlı için değişimin başlangıcıdır. Kartaltepe'de bulunan Mehmetçik Anıtı ve Panorama Müzenin çevresine tel örgüler çekildi, kapı takılarak emniyeti sağlandı. Kartaltepenin elektrik ve su sorunu çözümü için Milli Parklar Genel Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor. İlçemizde yaz boyu şehit mezarlarının tespitine devam edilecek. Tespit edilen şehit mezarlarının jeoradar taramaları yapılacak. Kartaltepe'deki anıt ve müzeye ulaşımın kolayca sağlanması için çalışma başlattık. Çanakkale kadar değerli olan Sakarya Meydan Muharebesinin hak ettiği yeri artık alması yolunda üzerimize düşeni yapıyoruz."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?